Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon lehallgatják a cégek a...

Vajon lehallgatják a cégek a privát használatra is engedélyezett dolgozói mobiltelefonokon zajlott beszélgetéseket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
én sokat szidtam a főnököt a céges mobilban, nem hinném, hogy hónapokon keresztül tűrte volna, ha lehallgatja. végül más miatt rúgtak ki, szóval én nem hiszem.
2009. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

szerinted hogyan? telepít valami kémprogramot a telefonodra vagy megállapodik a szolgáltatóval, hogy küldje neki a jelentéseket?

egy cég elég szar állapotban lenne ha a főnök nem magával a melóval foglalkozna és helyette az embereket halgatgatja le.


1millió cégből talán 1 lenne ilyen ahol ez előfordulhat, de az olyan is lenne.

2009. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk volt ilyen. Nem tudom hogy csinálták, de sokan emiatt repültek. SŐt, a konyhában is kamera volt felszerelve, de egy idő után rájött valaki, így már tudtuk, hogy a konyhában nem szabad semmiről beszélni, csak "közömbös" dolgokról. Később a folyosókon is fedeztünk fel kamerákat. Undorító volt az egész... Ja, és egy 900 fős cég, tehát nem kicsi. (az autókra pedig mozgáskövető volt szerelve, tehát tudták, merre járnak a gépkocsivezetők).


Az egésszel "csak" annyi bajunk volt, hogy előre nem tájékoztattak minket erről, mert amúgy lehetséges, csak szólni kell a dolgozóknak, hogy innentől kezdve megfigyelés alatt állnak.

2009. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan biztosan nincs, hogy valaki állandóan ül a vonalnál és hallgatja, amit mások beszélnek, de azt könnyen el tudom képzelni, hogy rögzítik a beszélgetéseket, és néha azokat szúrópróbaszerűen visszahallgatják.. pl ha valaki sokat lóg a céges vonalon.
2009. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de semmiképp nem törvényes.
2009. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"Nálunk volt ilyen. Nem tudom hogy csinálták, de sokan emiatt repültek. SŐt, a konyhában is kamera volt felszerelve, de egy idő után rájött valaki, így már tudtuk, hogy a konyhában nem szabad semmiről beszélni, csak "közömbös" dolgokról. Később a folyosókon is fedeztünk fel kamerákat. Undorító volt az egész... Ja, és egy 900 fős cég, tehát nem kicsi. (az autókra pedig mozgáskövető volt szerelve, tehát tudták, merre járnak a gépkocsivezetők).


Az egésszel "csak" annyi bajunk volt, hogy előre nem tájékoztattak minket erről, mert amúgy lehetséges, csak szólni kell a dolgozóknak, hogy innentől kezdve megfigyelés alatt állnak."


Ilyen tenyleg elofordul ekkora cegnel, hogy ilyen pofatlanok legyenek??? Az tenyleg teljesen illegalis ha nem szolnak, fol kellett volna oket jelenteni. Az en egyik volt fonokom is ilyen uldozesi manias volt, de mar nem vartam meg hogy a kamerakat folhelyezze, de ki tudja titkosan milyen dolgokat csinalt. De ott legalabb csak 7-en dolgoztunk.

A te ceged multi volt vagy magyar vagy mivel foglalkozik? Csak hogy tudjam hogy hova ne menjek.

2009. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Lehet, de semmiképp nem törvényes."

na erre csak azt kérdezném, hogy szerinted miért visszhangzik a telefon néha amikor telefonálsz ?!?!?!

sztem teljesen egyértelmű.

jah, és nem kell h az egész beszélgetést valaki mindig visszahallgassa, elég ha csak egy kulcsszóra kapcsol be

2009. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!