Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekmények minősül...

Ez bűncselekmények minősül vagy nem? (lent, hosszú)

Figyelt kérdés

Amikor este tíz után megyek busszal haza,oda a hátsó üléshez szoktam tenni egy lufit. Később egy megállóban sokan szállnak fel,mert jönnek a délutáni műszakból haza és jönnek középiskolás diákok is diákmunkáról,mindig oda ülnek és először azt mondogatták,hogy ki szokta odatenni a lufit minden este,aztán egyik este mikor szálltak fel,mosolyogtam és utána tudták,hogy én teszem oda és mostaanában mindig leveszik és míg nyitva a busz ajtó addig kidobják a lufit. Nem szeretik,hgy oda teszem. Haragszanak rám,de nem is ismernek én sem ismerem őket. Egy este egyik kollégájuk nevén szólította az egyik,csajt és meghallottam,hogy hogy hívják. Hazamentem,ki is kerestem,Facebookon név illetve munkahely név szerint a csajt és ki is dobta a Facebook,ezután rátaláltam a kolléganőjükre akikkel együtt utazik,és írtam neki,hogy este a buszon ne dobják már ki ezután a lufit,de nem írt vissza,még másik este nem is mondta a buszon sem,hogy mit írtam neki. Tegnap este a lufira rá írtam a csajok nevét,ahogy őket hívják és odaírtam,hogy" xy ne dobjátok már ki a lufit,köszike xdd". Amikor felszálltak meglátták a lufit és elolvasták,hogy mi van rá írva. Csodálkoztak,hogy honnan tudom a nevüket a mobiljukkal felvették,hogy mi van rajta és néha rám figyeltek és beszélgettek egymás közt. Nekem semmit sem szokták,amikor leszálltak ott hagyták a lufit.


Kérdésem: Valamilyen bűncselekménynek minősül az,hogy oda teszek egy lufit vagy megkerestem őket Facebookon és írtam,hogy ne dobják ki máskor,esetleg az,hogy a lufira ráírtam a nevüket,hogy ne dobjátok ki,köszike?

Vajon miért vették fel mobilra a feliratot amit raírtam? El akar bizonyítékkal menni a rendőrségre feljelentést tenni valami ilyenért mint zaklatás? Ilyeneket gondolok.

Szerintetek ezek amiket leírtam valamelyik is minősül bűncselekménynek?

25/F



2014. márc. 26. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: Nekem semmit sem "szokták",helyesen: Nekem semmit sem "szóltak".
2014. márc. 26. 17:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja lehagytam,hogy akik oda szoktak ülni azok lányok ilyen 17-18 év körüliek,tehát csajok.
2014. márc. 26. 17:40
 3/7 anonim válasza:

Nem.

Mindent fotóznak manapság. Főleg ha rajta v a nevük

2014. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felnőhetnél már ennyi idősen.

Az, hogy megszerezted a nevüket nem bcs., mert ők tették közzé a neten.

A zaklatás csak akkor áll meg, ha többször eljátszod ezt velük.

Legfeljebb a buszos vág meg, mert nem tartod be az utazás szabályait, szemetelsz

2014. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem nüncselekmèny,mert a neten/netes profiljukatbárki láthatja. ,max azèrt,mert megszeged as utazás szabályait..
2014. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne szemetelj, a lufi a legértelmetlenebb kacat a világon.
2014. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem bűncselekmény.

Ej, nem hogy rá ülnének... Puha kis párnaként szolgálna alattuk az a lufi. Kényelmes útjuk lenne hazáig, ezeken a kátyús, zötyögős magyar utakon:)

2014. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!