Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami jogi lehetőség a...

Van valami jogi lehetőség a rászorultak ingyenes hivatalos levelezésére?

Figyelt kérdés

legsyen az bírósági ügy áldozatként, de akár egyéb hatósággal való hivatalos levelezés, és hát ma már ez nem olcsó dolog, és ha nem csak havi 1 lapot kell feladni, hanem havi 10 levelet, tértivevénnyel, 50 oldallal, mellékletekkel, hét bizony egy 45 ezerbl élő embernek kb rá is megy a havi pénze.


Ezért a kérdés h létezik valami jogi lehetőség, hogy akik tényleg rászorultak, a hivatalos levelezésüket képesek legyenek bonyolítani? (mert a legtöbb hivatal nem fogadja el az elektronikus levelet sajnos)


2014. márc. 27. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk a hatósági eljárásnál (2004. évi CXL. tv.)


A 153. § (2) felsorolja a felmerülő eljárási költségeket.

153. § (2) 11. pont: eljárási költség az ügyfél [...] részéről felmerült levelezési [...] költség.


Már csak kérdés, ki viseli ezt a költséget!

Az eljárás indulhat kérelemre (ha Te indítod), vagy hivatalból (a hatóság keres meg, hogy valami baja van).


1) a kérelemre indított eljárások

- attól függ, hogy Te indítod, vagy sem, ill.

- ha van ellenérdekű fél, attól függ, kinek adnak igazat!

Mindig a kérelmező állja a költségeket ilyen esetben, megelőlegezi a költségeket. De ha Neked adnak igazat, akkor a "vesztes" félre lehet hárítani mindezt.


2) a hatóság hivatalból indított eljárást

- főszabály szerint a hatóságot terheli minden költség.


De kissé kicsavart, különleges részlet a postai levelezés...

Ha jogosult vagy, minden bizonnyal utólagosan térítik csak meg, ha megtérítik egyáltalán.

Egyszerűsítve:


1) Te indítottad az eljárást -> viseled a költségeket, előlegesen

2) Ellened indított valaki eljárást -> ő viseli a költségeket, előlegesen

1+2) ha a vitát eldönti a hatóság, az viseli (ténylegese, utólagosan), akinek nem adtak igazat

3) hatóság hivatalból indít eljárást -> a hatóság viseli a költségeket.

2014. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kérelemre indult eljárásról van szó, de ha jól értem, akkor nincs semmi lehetőség .... (ami durva, mert én vagyok az "áldozat", de hogy hány 10 ezret hagytam én már a postán, azt ne tudd meg, sőt ... sztem simán mondhatok már 100-ast is összességében, és még mindig a másolatokért való illetékbélyegek egy újabb nagy tétel)
2014. márc. 28. 07:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor, ha nem tudják Rád bizonyítani az ügyet, akkor a költségeid megtérítését kérheted.
2014. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ok köszi, csak tudod az a baj, h az utólagos visszaigényléshez is előbb ki kell fizetni, ami nem mindig megy >>> eléggé korlátozva vagyok a jogaim gyakorlásában az anyagiak miatt. és ezt nem tartom fairnek.
2014. márc. 30. 08:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ebben a tekintetben nem tudok mit szólni rá.


Esetleg tudom ajánlani az önkormányzati segélyt, az önkormányzatnál (valahol a járási hivatalban, valahol a polgármesteri hivatalban), mint rendkívüli költségek csökkentésére.


EZ a régi átmeneti segélyt követő segély, 2014. 01. 01-től.

Nem garantálom, hogy megítélik, maga az eljárás erősen bonyolult, de enyhítheti a nagyfokú költségeidet.

2014. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi, ezek szerint az átmeneti segély megszűnt? na nem mintha az sokat segítene, mert közölték h max 5 ezer de inkább 3 ezer és egy évben csak 1x kérhetem szal egy vicc, na ehhez képest egy tértivevényes ajánlott levél feladása, szépen mellékletekkel, mindennel amivel kell, simán 1500 Ft ... és akkor ebből van vagy 3 havonta (most ez csak úgy saccra, de muszáj, mert ha nem teszem, azt látom, hogy teljesen félremegy az ügy).

Úgyh köszi a segítséged, de ezek szerint tehetetlen vagyok, csak még akkor az kérdés, hogy ha még fellebbezni sincs pénzem, és így eljut az ügy a bíróságra, oda be tudom adni a panaszomat, felülvizsgálati kérelmemet ingyen (személyesen), na de elfogadják-e magyarázatnak, hogy azért nem tudtam élni a jogaimmal, mert nem volt pénzem még postára se ...

2014. ápr. 23. 09:10
 7/8 A kérdező kommentje:
és leginkább Ket-es eljárásról van szó
2014. ápr. 23. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Összefoglaló név az önkormányzati segély, szerintem minden önkormányzat még átmeneti segélyként kezeli... szóval nem szűnt meg.

Úgy semmiképpen nem kapod meg, hogy erre a rendkívüli kiadásra hivatkozol?


Gondolom Ket. alapjáni eljárásról van szó, de vannak kivett eljárások, attól függ, pontosan miben van most részed.


De továbbra is fenntartom, szvsz. ha bizonyítod az igazad, akkor kártérítés formájában kaphatod ezt a pénzösszeget vissza.

2014. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!