Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi hogy működik a munkaügyi...

Mi hogy működik a munkaügyi hivatalban az álláskeresői regisztráció után?

Figyelt kérdés

Aki regisztrál álláskeresőként a munkaügyi hivatalban, és addig nem volt TB-je, azzal kifizettetik a hátralékot? Lehet-e felmentést kérni a TB fizetés alól, és ha igen milyen kritériumokkal? Milyen feltételekkel lehet támogatott képzésre jelentkezni? Illetve ha közben visszautasítom a közmunkát akkor nem vehetek részt támogatott képzésen?

A támogatott képzés azt jelenti, hogy ingyen van a képzés, vagy hogy az elvégzéséért jár plusz támogatás? Úgy is behívhatnak közmunkára ha nem kapok semmiféle segélyt? Törölhető-e az álláskeresői regisztrálás?


2014. ápr. 5. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hűha! No, kezdjük...


1) a TB-vel kapcsolatban.

Amire gondolsz, és TB-nek nevezed, az a havi 6810 Ft, egészségügyi szolgáltatási járulék a neve. Ha nem dolgozol, és egyéb módon nem vagy rá jogosult (hallgató/nyugdíjas etc.), akkor fizetni kell.

Azonban az önkormányzatnál (nem a munkaügyi központban!) igényleheted rászorultsági alapon, hogy ne kelljen fizesd!

De mondom: ez nem a munkaügyön keresztül megy, ill. ha nem minősülsz rászorulónak, nem fogod megkapni.

A hátralékot szintén nem a munkaügyi kp intézi, hanem a NAV, és igen, kifizetteti a hátralékot.


2)támogatott képzésre jelentkezés

Bemész a munkaügyibe, és mondod: képzésre akarsz menni, amit rajtuk keresztül szerveznek. Kapsz listát róluk, és a feltételekről.

Olyan feltételekkel, amiket megszabnak! Ez lehet 8 általános, lehet egyetem. Jelentkezni kell, ki kell választani egy képzés lesz meghallgatás, teszt, és ha megfelelsz, felvesznek.


3) visszautasítod a közmunkát

Éppen ha visszautasítod, attól nem függ a képzés, csúnya is lenne. De ha egy ügyintéző intézi, lehet rondát fog nézni, és azokat fogja előnyben részesíteni, akik dolgoztak is volna, csak lehetőséget nem kaptak (igen gyerekek, pontozzatok le, de több olyan személlyel volt dolgom, akik nem kaptak lehetőséget közmunkára!). Ergo előnyben részesítik veled szemben azokat, akik "tiszta lappal" mozognak. De nem katasztrófa...


4) mi ez a támogatott képzés

Nem, nem és nem, nem így működik. Lehet olyan, hogy a képzés költségeinek nagy részét fizetik. Olyan is, hogy a teljes költségét fizetik. Olyan is, hogy állják a képzés teljes költségét, és még pénzt is kapsz! Utóbbi esetén járulékokat vonnak le, ergo meglesz abból a Tb-d.


5) közmunka és segély

Te most kapsz bármiféle segélyt? Nem hiszem.

Hacsak nem vagy egészségkárosodott, akkor a 22.800 Ft-ot a regisztrációt követő egy éven belül igényelheted meg, ha nem dolgoztál közben, és persze nem töröltek.

Ha regisztrálsz, abban az esetben köteles vagy elfogadni, BÁRHOVÁ közvetítenek ki, legalább ki kell menj. Magyarul: ha lehetőséget adnak, élned kell vele. Azonban, amíg nem kapod a 22.800 Ft-ot, a helyedben nem félnék a közmunkától.


6) törlés

Bemész. Mondod. Töröljetek. Kész. És számolj a következményeivel.


7) magunk között szólva

Van más forrásból kereseted, vagy eltart valaki, hogy ennyire könnyen bánsz ezzel a dologgal? Ha kell közmunka, akkor kihagyod, ha nem kell, akkor igénybe veszed?

Nem megsérteni akarlak, de sokan így csinálják, hogy nincsenek is rászorulva, de igénybe vezsik és letagadják a jövedelmeiket, azoktól véve el a forrást, akik tényleg rászorulnának. Ha nem inged, ne vedd Magadra!

2014. ápr. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy most fogok majd befejezni egy 2 éves képzést esti tagozaton és azon gondolkodok mi lesz utána, így a végére megtudtam hogy kellet volna fizetnem TB-t ez alatt a 2 év alatt is, illetve előtte is voltak rövidebb időszakok amikor kellett volna.

Mi az rászorultsági alap amivel kapcsolatban lehet kérni a TB fizetés mellőzését?

Próbálok tájékozódni de eddig fontosabb részleteket csak ismerősöktől hallottam, se a munkaügyi hivatal oldalán se bent a hirdetőfalon nem tudtam meg többet és nem tudom összerakni hogy mire lenne lehetőségem.

Addig meg nem szeretnék regisztrálni amíg nem tudom biztosan hogy a végén a TB miatt nem jövök ki ebből hatalmas mínuszba, mert akkor nekem is az emigráció maradna az utolsó lehetőség.

Nagyjából úgy vagyok vele, hogy ha kapok támogatást tanulásért, vagy legalább nullára ki tudom hozni akkor maradnék tanulni, ha viszont utcát kéne söpörni akkor inkább csinálom angliában lényegesebben több pénzért.

Köszi a választ. :)

2014. ápr. 6. 17:04
 3/4 verde ***** válasza:

Némi pontosítás, az előttem szólónak:

1.) Nem Önkormányzathoz kell menni, hanem Járási Hivatalokban intézik.

2.) Nagyjából úgy van

3.) Ha még nem jutottál be a képzésre, és felajánlanak munkát amit visszautasítasz, törölnek a nyilvántartásból mint a huzat!

A "huzat" nagysága függ az ügyintézőtől.

4.) Általában 100% utazási költségtérítést, 100% tanfolyami költség átvállalást, és keresetpótló juttatást állapítanak meg (közfoglalkoztatási bér 80%-a)

5.) 1 év együttműködés után kaphatod az FHT-t (22800Ft). Sok mindenkit behívnak közmunkára, aki nem kap FHT-t, főleg a választás előtti dömpingben volt ez jellemező, hogy aki él és mozog azt behívták, mert ugye a tervnek 120%-ban teljesülnie kell.

6.) ok

7.) teljesen egyetértek

Mivel neked a TB fizetésnél lóg legjobban a lóláb, ne itt a gyakorikérdéseken tájékozódj, hanem sétálj be a járási hivatalhoz és ott érdeklődj!

Sok sikert!

2014. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tisztelt Segítő!

Segítségét kérném, egy válasz formájában.

Amennyiben valaki tudna nekem választ adni, nagy segítség lenne!

Ahhoz, hogy a helyi Önkormányzat hatósági bizonyítványt állítson ki , hogy az Egészségügyi hozzájárulási járulékot átvállalják helyettem szükséges az alábbi feltétel?

Együtt kell működjek a munkaügyi központtal vagy nem feltétele.Értem ezalatt, hogy regisztáltnak kell legyek mint munkanáélküli?

Szociálisan rászorult vagyok és vagyonom nincs.

Köszönöm válaszát!

2015. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!