Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vádlottként kihallgatnak...

Ha vádlottként kihallgatnak akkor az bekerül az erkölcsi bizonyítványba?

Figyelt kérdés
röviden:füveztünk elkaptak én csak a fogyasztasba vettem rész.vettek vizeletet mondták hogy nagy a THC és hogy ha herba(amit mondtunk hogy az mert 500ft-ért nem kapunk mást szerintünk)akkor megusszuk...de ha rendes fű akkor vádlott ként kihallgatnak...ezekszerint lesz priuszom vagy büntetett előéletű leszek? 16/F

2014. ápr. 7. 20:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
gratulálok, anyádék biztos büszkék rád...
2014. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kösz a választ a kérdésre...-.- ne mennyünk bele h milyenek mst velem...én uj életet kezdtem.és 2 hónap mulva lesz eredmény és izgulok..ezért is érdekel ez az egész
2014. ápr. 7. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Btk. szerint kábítószernek minősülő anyagot mutatnak ki a vizeletedben (ilyen a THC), akkor gyanúsítottként fognak kihallgatni kábítószer birtoklása miatt.


Ez még nem kerül be az erkölcsibe. A gyanúsítotti kihallgatást követően lehetőséged van 6 hónapos folyamatos, ún. "elterelés" (kábítószer használatot kezelő ellátás) elvégzésére, amelyet ha igazolsz (az elkezdését és a befejezését is), akkor nem leszel büntethető. Tehát megszüntetik ellened az eljárást, így nem kerülsz be a bűntettesek nyilvántartásba, az erkölcsi bizonyítványod pedig "tiszta" lesz.

2014. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azaz elvonóra? és az milyen nem tudod? am köszi :)
2014. ápr. 7. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, más szóval elvonó. Asszem hetente egyszer meg kell jelenni valami fejtágításon, de ezt pontosan nem tudom, majd ott elmondják.
2014. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és csak az elvonó jöhet szóba?olvastam neten olyanokat h ha először van ilyened akk csak megrovás meg ezek...
2014. ápr. 7. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A megrovás súlyosabb (szerintem), mintha végigcsinálod az elvonót és megszüntetik az eljárást.


Megrovás esetén vádemelési javaslattal küldik meg az ügyiratokat az Ügyészségnek, mert például nem teljesíted a 6 hónapot, csak az ügyész nem emel vádat, hanem megrovást (azaz büntetőjogi intézkedést, enyhébb mint a büntetés) alkalmaz.

2014. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja értem..köszi azért még ha valaki tud valamit irjon!
2014. ápr. 7. 23:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elterelés nem büntetés, az egy büntetés helyett választható lehetőség, tehát nem leszel büntetett.

Ha nem mentenek fel a bíróságon bűncselekmény hiányában, vagy bizonyítottság hiányában, akkor akár milyen ítélet már jogerős ítéletnek számít. A megrovás is az.

2014. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És az számít valamit ha meg nem is voltam függő meg mivel 2 hónap mulva lesz és addig tiszta vagyok?
2014. ápr. 8. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!