Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha saját célra építek egy...

Ha saját célra építek egy nagy hodályt/színt, amire ugye tervrajz kell, akkor építhetem magam, családtagokkal, vagy kell rá valami kivitelezői nyilatkozat is?

Figyelt kérdés
Elöl van egy 160 m2-es 100 éves vályogház. E mögé akarnék egy nagy színt, alul istáló, felül takarmánytároló. Van a családba nyugdíjas kőműves, ács, én is raktam már pár falat, így magunknak csinálnánk, költségtakarékosság miatt. De nem tudom, kell-e rá valami, vagy jogszerű-e, ha mi megépítjük? Persze tervrajz szerint. Nem tudom, tesz-e valamit, hogy bontott anyagból készülne?
2014. ápr. 12. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez függ az alapterületétől és a rendeltetésétől is. Elvileg nem biztos, hogy kell, de bejelentési kötelezettséged akkor is van. Ez viszont csak annyi, hogy fogod a terveket és beviszed a hivatalba, vagy a hatósághoz (nem tudom pontosan) és ők meg rábólintanak.


A lényeg az, hogy ne legyen lakható, mert akkor már kell hozzá engedély és mindenféle járulékos dolog. Egyébként ilyen esetben, ha elég a bejelentési kötelezettség, akkor mindegy, hogy miből épül meg és persze az is mindegy, hogy ki dolgozik rajta.

2014. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár, most jutott eszembe, hogy ha te istállót akarsz építeni, felülre pedig gabonatárolót, akkor nem 6-7 négyzetméter körüli épületről lenne szó, igaz? Így viszont kell engedély sajnos.
2014. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már a bejelentésköteles kategória is megszűnt. Van a szabadon építhető, és az építési engedélyhez kötött. Ez ahhoz kötött lenne, egy 5-6 m széles, és 15 m hosszú lenne. A területi adottságoktól függne. A szomszédtól veszek meg pár métert, egyik ad, a másik még nem tudja. Ettől függ, mekkora lesz. Megvan a tervrajzom is, csak el kell vigyem tervezőnek, kiperkálni az árát és aztán adja a papírokat. Csak elfelejtettem megkérdezni, hogy ezt építhetjük-e magunknak. Gerince 6 m-en lenne, 2,6 m az istáló belmagassága, 20 cm-es gerenda lenne végig, felül deszkázva, alul sárléccel, tapasztva. Közte gyapjú szigetelés. Amolyan összetett istáló lenne, 3 box, meg 5 állás, másik végébe kecske, birka lenne. Tyúkól, disznóól az van.
2014. ápr. 12. 23:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez már túl nagy alapterületű szerintem, hogy ne kelljen rá engedély szerintem. De nem vagyok jogi témában annyira naprakész.
2014. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Addig értem hogy engedély kell, azt tudom. De ha házat építenék, arra kéne annyi irat, hogy milliós tétel. Ez meg ugye a tervrajz lenne, olyan 200.000, az anyag nagyrésze megvan, anyagért elbontottunk 2 vályogházat. 20centis folyófák voltak benne, ez alátámasztás nélkül megbírná a födémtehert. Amit venni kéne az a beton, meg a tetőléc. De ha még kivitelezői nyilatkozat is kell rá, meg anyagokról is igazolás, akkor még gyűjtögethetek. Most erre szántam 1,5-2 milliót. Ez bőven kijönne belőle, de ha még ilyen nyilatkozatok is kellenek, meg meg se építhetjük maguniknak, akkor 10-ből se...
2014. ápr. 13. 19:57
 6/7 Enoid válasza:
Hello. Végül meglett az istálló?
2015. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem lett, vettem egy telket amin volt egy istáló. Kijött a keretből, és így megúsztam egy csomó hülyeséget.
2015. dec. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!