Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jogosan mondja a...

Szerintetek jogosan mondja a diákok többsége, hogy kötelező gyakorlatért is járnia kéne fizetésnek?

Figyelt kérdés
Szerintem igazuk van. A cég veri a mellét, hogy tapasztalatot ad, sőt valahol azért is kell fizess, hogy egyetemistaként dolgozhass. Jó, hogy nem kérik, hogy ráirassam a házamat. Ingyen munka? Manapság mit adnak ingyen, főleg amibe energiát és időt ölnek?! Ez rabszolgamunka.
2014. ápr. 20. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

A kötelező gyakorlatért nem sírnék a helyedben, az elméletileg a gyakorlati képzés egy része, és 2-4 hétnél nem tart tovább abban a 2 évben amiben kötelező.


A probléma az érettségiért kötelező "társadalmi munka". Az rabszolgamunka, gyerekmunka, ingyenmunka, és még a munkahelyek számát is csökkenti.

Meg a közmunka (mindkét fajta: amelyikért napi 8 órában 20ezret fizetnek, meg az is amelyiknl 60-at).

2014. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Társadalmi munka az usában is kötelező! Támogatandó sok gyerek legalább elmehet dolgozni olyan területre, ami érdekli. ( pl 17 évesen azt gondolja szeretne ápolónő lenni, akkor egészen fiatalon megnézheti miről is szól a szakma)

Szintén nyugaton még az se ritka, hogy a diákok fizetnek azért, hogy gyakorlatot kapjanak egy-egy nagy nevű cégnél.

2014. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a társadalmi munka nem szól másról, hogy 18 éves kora előtt, legyen valami fogalma a diákoknak a munkáról, vagy a szakmákról. ( Gyerekek egymástól is sokat tanulnak, gyakran sokkal többet és szívesebben, mint a szülőktől)
2014. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Az USAval NE példálózzunk, mert az teljesen más körülményekkel létező hely!

De tudod mit, ha 15 évesen már én is kénytelen leszek autóval járni, mert onnan szülő minek fogja a kezem iskolába menet, ami veszett messze van, és bármilyen munkahelyre is kizárólag személyautóval tudok eljutni, a kocsit 20,000 forintért lehet kapni, és a benzin bele 20 forint literje - AKKOR majd jöhetsz az USA-val mint példa!


Azzal se, hogy "legyen a gyereknek fogalma a munkáról", mert ez HAZUGSÁG.

Arra ott van a diákmunka, meg a szülői nevelés.

2014. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

diákmunkát nem fogsz kapni. A szőlő meg nem fog eldicsekedni, hogy a szalag mellett milyen jó a munka. (persze, ha van egyáltalán munkalehetőség.)

Igenis sok diák igényli, hogy egyáltalán lehetőséget kapjon a betekintésre.

Egy papírral a kezedben könnyebb munkát kapni, mert máshogy sajnos még egyetemi gyakorlatot is lehetetlen szerezni.

2014. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lindmayer ***** válasza:
100%

én a nyári gyakorlatnál a cégnél vetettem fel, hogy ingyen is mehet a dolog, mert különben mehettem volna a rokonom cégéhez malmozni csak azért, hogy meg legyen a papír, de így meg tényleg tanultam ez alatt valamit

nekem erről az a véleményem, hogy aki nem hajlandó a jövőébe belefektetni, az ne akarjon jobb életkörülményeket magának

2014. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az esetek nagytöbbségében szerintem teljesen jogtalanul vár fizetést, mivel a legtöbb gyakorlatos nincs olyan jól képzett, hogy be lehessen illeszteni a termelésbe, és ténylegesen hasznot termelő munkát lehessen rábízni. Nekem sem volt olyan képzettségem gyakorlatos koromban, hogy hasznot tudtam volna termelni a cégnek. Akkor vár el csak jogosan fizetést, ha be tud kapcsolódni a munkavégzésbe.
2014. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem elrettentés miatt van, mint ahogy nyugaton se ezért találták ki a társadalmi munkát, hanem azért, hogy tudják, hogy milyen érzés dolgozni.

Én azt mondom ez nem rossz érzés, főleg nem akkor mikor 18 éves életerős fiatalokról beszélünk, akiknek minden elismerés csak építőleg hat. A munka, pedig nemesít, ahogy tartja a mondás és nagyon igaz ez.

1-2 hét, amikor fiatal felnőttként kezelik az embert, az nagyon fontos egy fiatalnak!

2014. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Két oldala van a dolognak.

A cégek nem tudnak, vagy nem is akarnak érdemi munkát bízni a gyakornokokra, így számukra puszta ráfizetés lenne a dolog.

Viszont! Az egésznek mi értelme is van akkor? Azzal, hogy a gyerek mondjuk 3 héten át minden nap bemegy az adott céghez, vállalathoz, elüli a 6 vagy 8 óráját, semmit nem csinál, nem szerez se tudást, se tapasztalatot.

Reform, reform, reform. Mindenhol! Oktatásban is, máshogy nem fog menni.

Egyébként most nem tudom hogy van, de tavaly amikor még én voltam gyakorlaton, egy nagyon minimális összeget kaptam. Jogszabályi rendelkezés volt, nem a munkáltató egyéni döntése. Érdeklődd meg!

2014. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6 hétig ingyenesen is foglalkoztathatnak gyakornokot.

A cégnek is kiadás és idő, hogy a gyakornokok foglalkoztatása. Sok esetben pontosan ezért nem fogadnak gyakornokot, mert új munkaerőre nincs szükségük, nyereséget nem termelnek, ugyanakkor rengeteg időt és plusz költséget jelent egy -egy gyakornok foglalkoztatása. ( kiesett munkaóra, munkavédelmi oktatás, program, technikai eszköz üzemeltetése, program vásárlás, esetleges hibákból adódó plusz munkaidő, vagy selejt termelés.

2014. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!