Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kapok, ha a...

Milyen büntetést kapok, ha a rendőr meglátja hogy a városközponti parkban vagy téren nyílvánosan végzem el a nagydolgom?

Figyelt kérdés
Marhára nem szoktam, csak kíváncsi vagyok erre.
2009. dec. 22. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Vélhetően azonnal erősítést kér a központból és rád küldik a SWAT kommandót miközben 300 méteres kordont vonnak köréd és felszólítanak a megadásra.
2009. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
97%

Szerintem nagyon semmilyet. A hajléktalanok ugyanígy csinálhatják. Rádjött és kész:D Vagy inkább be*rsz?

Jut eszembe: Jani bácsi sz*rik a bokorban, meglátja a rendőr. -Ha végzett, beviszem. - Oké, végeztem, viheti!

2009. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Sün alakzatban kiemelik a rendbontót., az az Kula bácsit xD
2009. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

pénzbüntetés

pontosan nem tudom mennyi



Darth Vader

2009. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szabálysértés valósul meg:


Köztisztasági szabálysértés


7. § (1) Aki

a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, illetőleg közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi,

b) a felügyelete alatt lévő állat által az a) pontban megjelölt helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik,

ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Aki települési szilárd vagy folyékony hulladékot a közterületen engedély nélkül lerak, elhelyez, illetőleg nem a kijelölt lerakóhelyen rak le, vagy helyez el;

százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértések miatt a rendőrség, a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, valamint a természeti és védett természeti területen természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.

2009. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Khm... Meddig feszegeted még a húrt? A parlament ilyen szempontból mindegy, de ha annyira akarod, találtam neked még egyet. Szóval, ha erotikusan csinálod, vagy szándékosan túl nyilvánosan, akkor bizony ezzel is számolhatsz:


Közerkölcs megsértése


1. § (1) Aki a közterületen vagy nyilvános helyen a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít,


tízezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Aki a szexuális árut mások számára észlelhető módon közterületen vagy kirakatban elhelyez, illetőleg a szexuális áruk forgalmazására vonatkozó előírásokat egyéb módon megszegi,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(3) Aki erőszakot öncélúan bemutató reklámot tesz közzé,


százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(4) A (3) bekezdés alkalmazásában öncélú a bemutatás, ha az erőszak bemutatását a reklám tárgya vagy témája nem teszi feltétlenül indokolttá.


(5) Azt a szexuális árut, amelyre nézve a (2) bekezdésben meghatározott szabálysértést elkövették, el kell kobozni.


(6) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, a közterület-felügyelő helyszíni bírságot szabhat ki.


(7) A (2)-(3) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság illetékes területi szerve hatáskörébe is tartozik.

2009. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

havert 10.000 Ft ra büntették meg mert a bokor mellett vizelt és pont meglátták a rendőrök xD

ez is kb ennyi lehet meg esetleg ha olyan helyen végzed el akkor felszedetik veled xD

2009. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Valld be, hogy tervezed! XD
2009. dec. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Régebben minden reggel suliba menet a csarnok előtt (ott tanyáztak általában éjszaka a csövesek)kerülgethettem a nagy, egyértelműen NEM KUTYAgumikat :)Úgy hogy sztem nem nagyon történik semmi, hacsak nem pl. délben a főtér közepén csinálod :DD

Amúgy sztem is tervezel vmit, majd küldd be a képeket napiszarra, ok? :DDDD lol

2009. dec. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A napiszar állitólag megszünik. Hehehe
2009. dec. 23. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!