Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fegyverszekrényem kulcsát...

A fegyverszekrényem kulcsát tárolhatom a fegyverszekrény tetején is akár? Vagy a szekrény melletti asztalon?

Figyelt kérdés

Átolvastam a vonatkozó törvényeket, de nincs rá semmilyen megkötés.


"A fegyvert és a lőszert egymástól külön, egy-egy zárható szekrényben kell tartani." -Kb. ennyi a vonatkozó rész. A lőszert meg lehet a fegyverszekrényen belül, egy kisebb zárható lemezkazettában tárolni.


Szóval a fent leírt dolog jogilag támadhatatlan, igaz?


2014. ápr. 22. 20:38
 1/9 intrepid ***** válasza:
100%
Kimegy a rendőrség ellenőrizni a fegyvertartás szabályait, csak a feleségedet találják otthon, udvariasan megkérik, hogy mutassa már meg a fegyvereket a szekrényben, ő készségesen nyitja a szekrényt, meg a lőszerdobozt is, hogy megmutassa, minden rendben. Neki nincs fegyver engedélye. Szerinted meddig lesz a fegyver tulajdonosának?
2014. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetőleg olyan helyen tartsd, ahol a gyerek is hozzáfér. Esetleg fontold meg, hogy kiköltözöl az USA-ba, mert ott szoktak ilyet csinálni...
2014. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem neked szekrényre sincs szükséged. Tárold a konyha asztalon.
2014. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ugyan az_kulcs a lábtörlő alatt! Brrr
2014. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."


Ott van, hogy illetéktelen személy ne férjen hozzá. Tehát a kulcsot is úgy kell tartanod, hogy ahhoz más ne férjen hozzá!

2014. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amiért kérdeztem: Egy ismerősömnél ellenőrzés volt életében először és ő is így tárolja a kulcsot. A rendőrök szeme előtt vette le a fegyverszekrény tetejéről a kulcsot. Az egyik mondta, hogy ezt így nem kellene, de nem köthet bele, mert nincs benne a törvényben.


1: Nem, mert meg van mondva, hogy csak én nyúlhatok hozzájuk, kivéve ha betörés van és nem vagyok otthon.


2: Te hülye. A gyerekkel meg kell ismertetni a fegyvereket, nem el kell zárni előle (a törvényes keretek között)! Pont a kíváncsi gyerek a rossz gyerek, akik elől elzárják a fegyvereket és az lövi fejbe magát, meg lő le másokat. Én gyerekkoromban olyan háztartásban éltem, ahol éles vadászpuskák lógtak a falon. Mégsem lőttem le vele senkit. Már 10 évesen adták a kezembe a .22-es kaliberűt, hogy próbáljam ki.


Amerika: Szlovákia!!! Miért mindig Amerika, ha fegyverről van szó. Szlovákiában sem olyan szigorúak a tárolási előírások, mint Magyarországon.


3: A törvény előírja a zárható szekrényt. Ezt betartom! A kulcsról nem ír semmit.


4: Az jó nagy hülyeség.


5: De nincs egyértelműen leírva.


Mindenki: A törvény szerint a lőszert és a fegyvert zárható szekrényben kell tárolni. A rohadt kulcsokról nem rendelkezik. Aki nem tudja hol a kulcs, az nem férhet hozzá. Természetesen a szekrény tetején is tudni kell hogy ott van, mert nem látszik egyből. Az asztalon is egy kis, kb. 20x10 cm-es "ládikóban" van, tehát nem szabadon.

2014. ápr. 23. 00:40
 7/9 anonim ***** válasza:

"Esetleg fontold meg, hogy kiköltözöl az USA-ba, mert ott szoktak ilyet csinálni..."


Le is lövöldözik egymást az idióták....

2014. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2,7:

Király lenne nem csak felszínes médiainformációk ismerete alapján véleményt nyilvánítani.

Az USA-ban államonként, sőt, sokszor városonként eltérő szabályozás van a fegyverekre. A legtöbb államban viszont a fegyvertárolásra semmilyen szabály nem vonatkozik.


A fegyverszekrény kulcsát nem a szekrény tetején, vagy az asztalon tartják, hanem NEM IS KÖTELEZŐ A FEGYVERSZEKRÉNY! Simán ott lehet az asztalon az otthonvédelmi puskád megtöltve egész nap. Vagy a puska a fal mellett, a töltött tár meg az asztalon. A rendőrség sem jár ki ellenőrizgetni.

Fegyverszekrény maximum olyan praktikus okokból van sok USA polgárnak, hogy abban a szekrényben a legkönnyebb tárolni a 10 pisztolyát és a 10 puskáját, nem széthányva mindenfelé a lakásban/házban.

2014. ápr. 23. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nah várj, az ismerősöd levette a szekrény tetejéről. Ő vette le a tetejéről. Amikor elmegy, akkor a rendőr jóhiszeműen azt kell gondolja, hogy a kulcsot biztonságba helyezi.


Tehát ha ismerősöd otthon van, és ne teszi el a kulcsot, azzal nem hág át valszeg olyan jogszabályt, hogy "illetéktelenek ne férhessenek hozzá"


Ezért nem köthetett bele a rendőr.


Más.

Autó. A kocsiban ülsz, az ajtó, ablak nyitva, kulcs a zárban, kocsi áll (a rend kedvéért). Rendőr odamegy, megbüntet? Nem.


Ha minden ugyanígy van, de a tulaj elmegy a kocsitól, otthagyja magára, akkor már megbüntetheti. Erre volt az eset ahol a bácsit megcseszték, mert letekerve hagyta az ablakot a kutyának. Pedig ott a kulcsot se hagyta a kocsiban.

2014. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!