Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthonra lehet venni kétcsövű...

Otthonra lehet venni kétcsövű puskát, mint ami a vadászoknak van, hogy lelőjem vele a betörőt? Sörétest gondoltam 12-es kaliberben.

Figyelt kérdés

Gondolom boltban csak úgy nem lehet venni, előtte kell a rendőrségtől engedélyt kérni rá. Nem vinném ki a házból soha és csak otthonra kellene. Ez sokba kerül?

Nemrég betörtek a szomszéd utcában egy házba és jól megverték az öreg tulajt, kirámolták a házát. Egy ilyen töltött kétcsövűvel az ágy mellett csak jobban aludnánk.


2014. ápr. 25. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2014. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem vagy vagyonőr, sportlövő, vagy vadász, akkor nem kapsz engedélyt. Viszont gumilövedékes puskád lehet, amivel ugyanúgy leteríthetsz egy betörőt közelről.
2014. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem, természetesen.
2014. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen lehet.
2014. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Persze, simán. Csak épp Amerikába kell költözni hozzá, lehetőleg a déli államokba.
2014. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyél gáz riasztópisztolyt, azt lehet legálisan. És az is hatásos tud lenni. Csak tudd használni!

És ahhoz nem kell engedély, ha csak otthon akarod tartani.

2014. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! A gumilövedékes puskának és a gáz riasztópisztolynak utána fogok nézni. Gondolom a gumissal is, ha kétszer mellbe vagy inkább fejbe lövöm a betörőt, azt nem köszöni meg.


Nem értem miért kellene Amerikába költözni. Úgy hallottam Ausztriában lehet szabadon tartani kétcsövű vadászpuskát otthonra, betörő ellen. Szlovákiában (ami tőlem kb. 50 km-re van), meg úgy tudom szintén lehetséges puskát tartani engedéllyel és lelőni a betörőt. Gondoltam itt is.

2014. ápr. 25. 15:21
 8/9 kovpet ***** válasza:

#2: Vagyonőr? :)


Kérdező: otthonvédelmi cél nem létezik. Sportcélra és vadászati célra lehet sörétes puskád.


Gumuis/gáz tényleg szabadon lehet, ezek minden előnye és hátránya mellett.

2014. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért mert ha lelősz valakit az gyilkosság... szándéktól függetlenül... és kapsz 10 év börtönt ami alatt a házadat szét fosztják... jól megvédted ülj le szappan a földön...
2016. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!