Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonomban lévő lakásomba...

Tulajdonomban lévő lakásomba be jelentettem régi hölgy ismerősömet lányát mivel elvált, nem volt hová menniük emberségből meg engedtem. Önkormányzatnál le adtam kérelmet aktívkorúak ellátásra, bejöhettek a lakásba én jelenlétem beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
, Be állítottak önkormányzattól környezet tanulmányt szemlét tartanának hölgy egyedül tartózkodott otthon jó szándékkal be engedte őket, mindent megnéztek még a szekrényeket is kínyitaták vele ez szabályos bejöhettek a tudtom nélkül.
2014. ápr. 25. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelezd SZEMÉLYESEN! az illetékes önkormányzat Jegyzőjének az esetet.

Ha a bérlő tanúsítja, hogy engedély nélkül mentekbe, a Jegyző kötelessége fegyelmi eljárást indítani az ellenőrzőkkel szemben!

2014. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki szociális ellátást vesz igénybe, ahhoz az önkormányzat feltételeket szabhat, ilyen a lakókörnyezet rendezettségének ellenőrzése. Önként engedte be a lakásba őket nem történt visszaélés.
2014. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A második válaszra önként engedte be igen de nem ő a tulajdonos,
2014. ápr. 25. 18:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Hivatalosan engem kerestek nem őt
2014. ápr. 25. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Lakókörnyezet rendezettségének ellenőrzése végett voltak ott, tehát nem téged kerestek. Amikor igénybe vesz valaki egy szociális ellátást, akkor tudhatná, hogy annak vannak feltételei. Nem hatoltak be erőszakosan, akkor mi a probléma?
2014. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!