Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladóként jogomban áll egy...

Eladóként jogomban áll egy (paraszt) vevőt nem kiszolgálni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 13:34
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
nem
2014. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem, mivel akármennyire bunkó, attól még ő a vevő, és ha kifogásolja a kiszolgálás minőségét, akkor kérheti a panaszkönyvet, aminek te iszod meg a levét.

Ha eladóként dolgozol bele kell nyugodni hogy sok a bunkó paraszt vevő. Nem tudsz mit csinálni velük.

2014. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

1. Faji, vallási, stb. okokból nem tagadhatod meg a kiszolgálást.

2. Ezen kívül jogilag megteheted (kivéve ha pl. orvos, tűzoltó, stb. vagy), de ha nem te vagy a főnök, akkor azt a főnöknek is meg kell majd magyarázni, hogy miért tetted. Neki pedig joga lesz elküldeni téged.

2014. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Jogodban áll. Nekem pedig, akit leparasztozol, jogomban áll kikérni a panaszkönyvet, beírni a véleményemet és javasolni, hogy holnaptól ne legyen munkád. van reneget ember, aki nems zórakozik másokkal, csak dolgozni akar. Bizonyára akad a helyedbe jobb is.
2014. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Főnökömet annyira nem érdekli, majdhogynem teljes szabadságom van az üzlet irányításában. Köszönöm, csak az érdekelt hogy van-e jogom megtagadni a kiszolgálást, természetesen nem faji és vallási dolgokra hivatkozva, de egy millió egy ''más'' okot ki tudok találni.
2014. máj. 13. 14:10
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
A kiszolgálást csakis alapos indokkal tagadhatod meg, pl. ittas vevő esetén. Egyébként nem.
2014. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Csak az a kérdés, ha ez a paraszt vevő esetleg feljelent, hogy azért nem szolgáltad ki, mert szőke a haja, akkor:

1. a csomó dolog kitalálása hogy fog megállni

2. akkor sem fog-e a főnököd foglalkozni a dologgal


Bár elég tré hely lehet, ahol a főnök megenged ilyet akár magának, akár a beosztottnak.

2014. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem áll jogodban. Alapvetően nem.

Ez a dolgod.

2014. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
nem boltban, de bunkó ügyfelet dobtam már ki ügyintézés nélkül úgy, hogy lerepült a lépcsőn ... másnap visszajött, és ő kért elnézést ... de szerintem ez egy bunkó vevőre nem jellemző ... olyankor kell nevelni, pl nem hallod meg amit mond amíg szépen nem beszél
2014. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy tűrnöm kellene a jogtalan sértegetések tömkelegét,mindennap csak kötekedni fárad be hozzánk, nem beszélve arról hogy magántulajdonban készít fotókat többszörös felszólítás ellenére is. Azt hogy én mit mondok neki és ő mivel jelent fel igazán a hajára kenheti amíg csak nekem van tanúm.
2014. máj. 13. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!