Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérelt tárhelyen hírblog...

Bérelt tárhelyen hírblog indítása magánszemélyként - mik a jogi szabályozások?

Figyelt kérdés
Vettem egy domaint és bérelek egy tárhelyet. 3-4 barátommal indítunk egy tematikus blogot, amin napi szinten jelentkezünk személyes beszámolókkal a lakhelyünkön történt eseményekről, és kapcsolódó cikkekről írunk összefoglalókat. Mi ennek a jogi szabályozása? Nem vagyunk sajtótermék, mert nem felelünk meg az NMHH oldalán leírtak négy feltételnek (ugyanis egyelőre nem folytatunk gazdasági tevékenységet). Nem hiszem, hogy személyes adatokat felhasználnánk, tehát adatvédelmi szabályzat sem kell? Van valami előírás? Minek kell megfelelni, minek kell szerepelni, és mi nem szerepelhet? Bármelyik szerző bejegyzéséért én - mint a tárhely tulajdonosa - vagyok a felelős? Nem találtam ezzel kapcsolatban anyagokat a neten, de minden segítséget köszönök.

2014. máj. 18. 21:05
 1/1 anonim válasza:

a tárhelyszolgáltató általában megszabja, hogy milyen tartalmat nem enged az általa bérbe adott tárhelyen. Azt ne szabd meg.

ahhoz, hogy leírod mi történik a lakhelyeden, a környezetedben stb. saját szemszögedből, nem hiszem hogy bármiféle engedély kellene. rengeteg blogger van, aki non-stop politikával foglalkozik és úgy érzem, ők sem kértek engedélyt senkitől.

2014. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!