Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető e az a személy aki...

Büntethető e az a személy aki otthon illegális programokat használ?

Figyelt kérdés
A magyar törvényekre gondolok, járhat e azért bármiféle büntetés ha illegális programokat használok, illetve illegális filmeket, zenéket hallgatok?
2014. máj. 20. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Otthoni felhasználásra nem tilos. Csak terjeszteni illetve kereskedni vele. ha esetleg megváltozott volna akkor sincs nagy baj mert akkor az ország 90% ellen indulna valamiféle büntető eljárás.
2014. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

filmet, zenét saját részre letölthetsz


De a windows, office és egyéb nem ingyenes szoftverek használata büntethető...

nem fognak megállítani, de ha az utcán mész a laptoppal amin nem megvásárolt windows van akkor simán megbüntethetnek...

2014. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Igen büntethető. Az illegális szoftverhasználat bűncselekmény.

A jogvédett audió és videótartalmakra más szabályozás vonatkozik. A zenék és filmek magáncélú másolásnak minősíthető letöltése jogszerű. De ez nem vonatkozik a torrentezésre, mivel ott megosztás is történik. Torrenten való letöltés esetében amennyiben a károkozás 100 ezer forint értékhatár alatti, szabálysértésnek, afölött bűncselekménynek minősül.

2014. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt van két cikk, ahol részletesen kitárgyalják:


[link]


[link]

2014. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A 19:34-es válaszoló jól írta meg a helyzetet.
2014. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyik cikkben sem írnak a programok -rol. Érdekes számomra, hogy külön választanák a programot egy zenétől, nem igazán értem mi a különbség.
2014. máj. 20. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az illegális programhasználat minden esetben bűncselekmény, azért nem linkeltem róla.

Azért a különbségtétel, mert egy film, vagy zene az egy kulturális produktum, pusztán egy szellemi termék.

Viszont a szoftver az nem csak egy szellemi termék, az ugyanúgy egy eszköz is, mint pl. egy bicikli. Biciklit se lehet csak úgy lopni saját használatra.

2014. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Illegális a warez Win7, PS, Ms Office, winrar,TC,, Nod32, játékok. Sokan ezt nem veszik figyelembe vagy nem is tudják. Olyannak is találkoztam, aki szentül állította, hogy a Nod32 az teljesen ingyenes vírusírtó. No comment.
2014. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Nod 32 teljesen ingyenes. A hivatalos oldalukról letöltöd, felrakod 30 napig használod, letörlöd felrakod újabb 30 napig használhatod és így tovább. Teljesen legális így. A filmet zenét nem veszik olyan komolyan annak csak a megosztása tilos,saját részre letöltés nem(a torrent egyúttal megosztja tehát az illegális) A szoftverekre már ugranak de nem magánszemélyeknél elsősorban hanem cégeknél, vállalkozásoknál.
2014. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, érdekes ezt nem gondoltam volna. De természetesen elhiszem amit írtok. Érdemes lesz akkor eredeti szoftvereket beszereznem.
2014. máj. 20. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!