Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyakorlókard - bokken köztéren?

Gyakorlókard - bokken köztéren?

Figyelt kérdés

Vennék egy gyakorlókardot - bokken-t.

Kérdés, hogy hurcolázhatom-e pl. az utcán?

Lényegtelen, hogy miért.

Igen vagy nem, és ha nem, akkor miért nem?

Köszönöm!


#minden nem a kérdésre történő választ kérek NEGATÍVAN értékelni, én így teszek#



2014. máj. 23. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, ami alapvetően szabálysértés, ha közterületen nálad van.


De! Ez alól kivétel, ha szállítás céljából van nálad, pl. megveszed és hazaviszed, vagy edzésre viszed, de ekkor is jól becsomagolva kell szállítani.

2014. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hüvelyében kell tartani. És ezt még beletenni valamilyen zsákba tartóba, amiből nem látszódik ki. A hüvely végénél ha van ilyen kötőizé azt bekötni, és a tartó száját is bekötve kell tartani.Így hordhatod, mivel osztálytársam is így viszi edzésre. e őt már rakták ki áruházból mikor valahogy meglátták.
2014. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emberek, a bokken szó szerint azt jelenti, hogy fakard.


Ez egy fadarab, amit kicsit ívesre faragtak. Nincs hüvelye.


Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz lenne?

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);


Ha a rendőr ennek ítéli, akkor elveszi, ha nem akkor viheted magaddal. Ez attól függ nagyjából, hogy merre laksz. A legjobb, ha berakod egy szövet vagy műanyag tokba és úgy szállítod.

2014. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak az alapján mondtam, amit osztálytársam mondott. És láttam/volt a kezemben, tudom hogy egy fakard. Annak volt hüvelye. Vagy akkor nevezzük hüvelyre hasonlító bokkentartónak. Lehet van normális neve, csak én nem ismerem.
2014. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. máj. 26. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!