Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenleg hatályos jogszabály...

A jelenleg hatályos jogszabályok szerint viselhetek golyóálló mellényt?

Figyelt kérdés

Ahogy én tudom társadalomra különösen veszélyes eszközként van nyilvántartva. (ez önmagában is vicc) Bár logika van benne hisz érthető mivan ha egy bankrabló vagy egy túszejtő vesz fel mellényt. De mi van ha olyan valaki aki joggal érzi magát veszélyben?

Vásárolhatok golyóálló mellényt jelenleg LEGÁLISAN vagy nem?


2009. dec. 30. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Mégis lehet golyóálló mellényben sétálgatni

2007. április 4., szerda, 16:44


A hatálybalépése előtt visszavonta a kormány azt a rendeletmódosítást, amely a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök közé sorolta volna a golyóálló mellényt és a sisakot.


Szabálysértést követett volna el a február 28-i kormányrendelet módosítás szerint az, aki "lövedékálló és szúrásálló védőmellényt, sisakot, vértet" viselt volna az utcán. Csakhogy a március 28-i hatálybalépés előtti utolsó pillanatban a gazdasági minisztérium által készített jogszabályt visszavonták, ami a rendészeti minisztériumnak köszönhető - közölte az [origo]-val Soós László, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium főosztályvezetője.


Mint Soós elmondta, semmi nem indokolta, hogy az élet és a testi épség védelmére szolgáló mellény és sisak a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök közé kerüljön. Az pedig a főosztályvezető szerint félreértés volt, hogy a gazdasági tárca egy uniós jogszabályra hivatkozott.


Közleményében a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet örömmel nyugtázta a visszavonást. Mint írták, már korábban is furcsa volt számukra, hogy a kormány kizárólag védekezésre alkalmas felszereléseket emelt az olyan közbiztonságra veszélyes eszközök közé, mint a dobócsillag, ólmosbot, boxer vagy éppen az elektromos sokkoló.


[origo]


==============


Itt vásárolhatsz is golyóálló mellényt, sisakot, pajzsot :


[link]

2009. dec. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Viselhetsz



========================================================


Jani

2009. dec. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal szabad. Bár tüntetésekre nem venném fel - tény, hogy ott vennéd a legtöbb hasznát, de tutira kiszednek a tömegből...


Megkérdezhetem, hova kell?

2009. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek

Utolsó: Konkrétan nem arról van szó hogy KELL. Egyszerűen csak adna némi biztonságérzetet. A kocsiban is bekötöm magam hátha csattanok. Az utcára felvenném a mellényt hátha hasznát veszem. Nagyon sz@r környéken lakom. Naponta késelnek lövöldöznek verekednek stb. Engem is gyakran ér atrocitás csak azért mert rosszkor vagyok rossz helyen. A mellény adna némi biztonságérzetet. Ennyi csak ezért semmi másért.

2009. dec. 30. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
inkább legyen fegyverviselésid azzal többre mész.
2010. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blase1111 válasza:
De az Magyarisztánban nem lehet
2016. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!