Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy működik ez a gyakorlatban?

Hogy működik ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Több kérdést szeretnék feltenni:

1.Ha valaki ellen folyik büntető eljárás, és vádemelés előtt áll ( az ügyész folyamatosan hosszabbítgatja) és közben a gyanúsított elkövetett egy másik bcs.-t, de a kihallgatása ez ügyben még nem történt meg, azt látja ez az ügyész? (arra szeretnék kilyukadni,hogy tudomására juthat-e annak ellenére is,hogy a kihallgatás az újabb bcs. miatt még nem történt meg)

2.Decemberben felismertem az ATM felvételről azt az illetőt aki elvette a bankkártyámat és jogosulatlanul használta. Címet és telefonszámot is adtam meg. Miért nem történt még meg a meggyanúsítása? Mi lehet ennek az oka?

3. Az illető csalássorozatot követett el a kártyámra egy másik városban,én pedig Bp.-en tettem meg a feljelentést.

Miét nem akarja a hatóság áthelyezni oda a nyomozást,ahol a bcs.-t elkövették?

4.A csalások miatt engem jelentettek fel,(mivel az én kártyámat használták erre) egy harmadik város folytat emiatt nyomozást. (nem tudom melyik,még semmi értesítést nem kaptam)Ezt hogy fogják összehozni azzal,hogy valójában visszaéltek az én adataimmal(jelenesetben a számlaszámommal,bankkártyámmal)

Azért próbálok itt segítséget kérni,mert a kapitányságon állandóan leráz a nyomozó.

Köszönöm a segítséget!



2014. jún. 1. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1. igen tudomására juthat, de lehet csak késve. Attól függ mit követett el ismét. Úgy jut a tudomására, hogy az új bűncselekménynél a rendőrség lekéri a priuszt és azt látja, hogy van folyamatban egy ügye. De gyakran ez csak túl későn derül ki, mert priuszt akkor kérnek ha már a gyanúsítás előtt állnak.


2. A "meggyanúsításnak " késésének több oka lehet. Az ügyészek rengeteg kötelezően előírt bizonyítékokat kérnek, melyet a rendőrség megkeresések - levelezések - útján szerzi be pl. a pénzintézettől. 1 - 1 ilyen megkeresés átfutása több mint 1 hónap is lehet. De lehet nem érik utol azt akit gyanúsítani akarnak stb.


3. Ha csalássorozat van akkor több okból is kétséges az, hogy hol folytassák az eljárást. Gyakran ott, ahol a sértett lakik vagy ahol már az alap ügy folyik.


4. Úgy hozzák össze, hogy a rendszerük jelezi, hogy egy adott név több ügyben is szerepel és a nyomozók "összebeszélnek"

2014. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Én valamiért azonban attól félek,hogy semmit nem fognak ez ügyben tenni. Kicsit félek,hogy engem is meggyanúsítanak valamivel,mivel a kártyám eltűnését csak 3 hónap múlva jelentettem.

Hónapok teltek el azóta,hogy a személyt felismertem a felvételen. Tudomásom szerint ugyanott lakik, ahol eddig, és azon a címen amit megadtam a hatóságnak.

Miben akadhattak el?

2014. jún. 1. 23:09
 3/3 A kérdező kommentje:
illetve az ügyésznek nem elegendő bizonyíték az,hogy rengeteg ATM felvételen ő volt abban az időszakban, amikor eltűnt a kártya?
2014. jún. 1. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!