Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valami bajom ebből, ha...

Lehet valami bajom ebből, ha így veszek vényköteles gyógyszert?

Figyelt kérdés

Egy magán szakorvos felírt nekem egy gyógyszert, amit ki is váltottam egy patikában. A patikus azt mondta, hogy visszaadja a receptet, és ha szeretném, akkor újra ki tudom váltani, nem kell elmenni újabb receptért, mert teljes árú.


Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezt csinálom, akkor lehet-e abból valami bajom? Nem tudom, hogy működnek a dolgok a receptek körül.



2014. jún. 15. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ez elég nagy hülyeség. Ugyanis az orvosi vényt 5 évig meg kell őriznie a patikának mert 5 évre visszamenőleg ellenőrizheti az OEP hogy jogosult volt-e a támogatás. Ugyanis ha vénnyel veszel gyógyszert akkor az OEP támogatja egy részét, de ha ezt a patika nem tudja bizonyítani hogy jogosult a támogatásra akkor komoly bajba kerülnek.
2014. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem lehet semmi bajod.
2014. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Mivel magával a vénnyel kell elszámolnia a gyógyszertárnak (minden vénykötelesen kiváltott gyógyszert, és a hozzá tartozó receptet a kiváltás pillanatában digitalizálnak, felviszik az adatait a központi OEP-rendszerbe), ezért nem, nem mondott neked ilyet egyetlen gyógyszerész sem.


Olyat mondhatott, hogy egy nem vényköteles gyógyszert ki tud adni recept nélkül, amire amúgy sem járna recepttel sem támogatás. Ennek van értelme, annak amit te mondasz, nincsen, ráadásul bűncselekmény (vétség).

2014. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: de egy olyan gyógyszerről van szó, amire semmifajta támogatás sincsen, szóval a teljes árát fizettem ki.
2014. jún. 15. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Semmi gondod lehet ebből.
2014. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

ma 12:43


Ezt egyszer már leírtad. Amúgy valóban nem a beteget, hanem a gyógyszerészt / gyógyszertárat vonják felelősségre, szóval még igazad is van, mindenesetre receptet visszaadni bűncselekmény.

2014. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3: Értem. De pedig ezt mondta. Még alá sem írtam egyébként a receptet a "beteg aláírása" helyen. Lehet, hogy ilyen lazán kezelik a dolgokat? Mert az orvos is azt mondta, hogy egyébként sok helyen kiadják ezt az amúgy vényköteles szert vény nélkül is.
2014. jún. 15. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
A 74%-os, valamint a 72%-os is hazudik és semmi bajod sem lehet belőle.
2014. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Megírnád a gyógyszer nevét?
2014. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem írtam már le ezt egyszer.
2014. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!