Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a blogomon letöltési...

Ha a blogomon letöltési linket adok fájlmegosztóra feltöltött, jogvédett zenei tartalomhoz, az törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés

Vagyis, ha egy (vagy több) blog-bejegyzésemben direkt linket adok, mondjuk egy film zenei albumához, ami az egyik fájlmegosztóra lett feltöltve. Jogsértő a tevékenységem, vagy csak a feltöltőnek származhat belőle kára?


- Ha jogsértő a tevékenységem, mennyire súlyos?


- Mekkora a veszélye annak, hogy eltávolítják az adott blog bejegyzésemet; esetleg annak, hogy magát a blogot távolítják el?


- Nekem személy szerint származhat belőle problémám?



2014. jún. 15. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
igen törvényellenes
2014. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Köszi a kimerítő választ! :D Megizzadtam, mire végigolvastam!
2014. jún. 15. 17:11
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként azért kérdem, mert vannak olyan blogok, amelyeken már évek óta osztanak meg illegális tartalmakhoz vezető letöltési linkeket, s mégis léteznek. Nem távolítják el a bejegyzéseket, sem magát a blogot, pedig igencsak jogsértő dolgokat linkelnek ki, pl. video játékok, filmek, programok, komplett zenei albumok, stb.


Engem csak az érdekelne, hogy ha egy különböző előadóktól és stúdió albumokról való, kb 40 dalból álló zenei válogatáshoz vezető letöltési linket kiposztolnék, annak milyen következményei lennének?

2014. jún. 15. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Linkelni semmit sem tilos de attol meg a blogszolgaltato azt kapcsol le amit akar. Sot, meg letolteni sem tilos , megosztani tilos egyedul. Amugy meg egyeni felhasznalokat nem kerget a rendorseg, sosem ernenek a vegere.
2014. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!