Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én közmunkán vagyok egy...

Ha én közmunkán vagyok egy adott kerületben és megváltozik az állandó lakcímem abban az esetben mi a teendő? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Átszeretnék jelentkezni egy másik kerületbe de nem maradna a jelenlegi lakóhelyem ideiglenes lakcímként sem. Ebben az esetben az új lakcímem szerinti Szociális foglalkoztatóban fogom folytatni a közmunkát vagy megszüntetik a szerződést? Ha valaki tud erre választ adni az légyszives írjon! Köszönöm
2014. jún. 18. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves gyermekem!


A szerződés leteltéig a jelenlegi foglalkoztatási helyeden folytatódik a munkavégzésed. Namármost, kérni bármikor kérheted a szerződés felbontását, továbbá jogodban áll az új munkahelyeden állást vállalni. Szal ha ahová költöztél, onnan nem, vagy körülményesen tudsz bejárni akkor keresel egy közelebbi melót, ez lehet közmunka is. Ennyike. :)

2014. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"továbbá jogodban áll az új munkahelyeden állást vállalni"


Javítok: ÚJ LAKÓHELYEDEN

2014. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak nem tudom hogy nem e bontják fel a szerződést mert ha megváltozik a bejelentett lakcímem akkor már nem ehhez a munkaügyi központhoz fogok tartozni hanem a másik kerületben lévőhöz ahova költözöm.
2014. jún. 18. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel a közmunka a rabszolgamunka modern meghosszabbítésa, és a legalantasabb kizsákmányolás eszköze, ezért légy óvatos a sorrenddel.

Mivel ha te magad nem vállalod el ezt a becses (tegyük hozzá sz.r és szem.t alja parasz) munkát, elesel MINDEN támogatástól. Ha a hatalom megharagszik rád nem lesz tébéd, és még azt a nyamvadt 22.800 forintodat is elveszik, sőt egy évig semmit nem kaphatsz.


Rendes jogállamban elmész a bíróságra és perelsz - persze nyersz - ilyenekért, a kisbetus magyarországon maximum annyit tehetsz, hogy elsőként átiratkozol, másodszorra szép szóval megbeszéled a közmunkáltatókkal, a munkaügyivel és az önkormányzattal hogy mi a helyzet.

Nem hagyatkozhatsz másra, mint a szép szóra, és az emberi hangra.

Persze ha gondod lesz, jogvédő vagyok én is. Gyere vissza, és csinálunk egy becsületes pert az ügyből.

2014. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!