Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Budapesten az albérletekbe...

Budapesten az albérletekbe szokták engedni bejelenteni az embert ideiglenes lakcímre?

Figyelt kérdés
Ideiglenes lakcímre szeretnék bejelentkezni a gyermekemmel albérletbe de ezt a főbérlő nem engedi, így nem tudom a kisfimat se bölcsibe se oviba bejelenteni, és még kedvezményes buszbérletet sem tudok vásárolni (de ez a kisebb baj) Mit tegyek?

#óvoda #bölcsőde #albérlet #lakcím bejelentkezés
2014. jún. 22. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Az ideiglenes bejelentkezést nem értem, miért nem engedi a tulaj? Az állandó más tészta, mert azt nem lehet gyakorlatilag kitenni, ha ő nem akarja.

Egy indoka lehet, hogy nem adózik a bérbeadás után és nem szeretné semmilyen formában, hogy nyoma legyen.

2014. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél találtam ezt a választ:

"2013. március 1-jétől a lakcímbejelentő lapon szereplő szállásadói aláírásra nem lesz szükséges abban az esetben, ha a lakcímbejelentésre kötelezett olyan érvényes magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja."


Tehát, ha a tulajdonos és a hivatal jelenleg ellehetetlenítik a lakcímbejelentésedet, ezt még két hónapig tehetik meg. Március elsején besétálsz a hivatalba, bemutatod a bérleti szerződésedet, és bejelented a lakcímedet (választásod szerint akár "állandó lakcímednek" (valójában: lakóhely) is megadhatod a bérelt lakást!)


Adózásnak ehhez semmi köze."

Mivel én is kiadom a lakásomat, utána néztem, és tényleg így van. Én be szoktam jelenteni az albérlőimet ideiglenesre, ha kérik, mert az semmiféle plusz jogot nem létesít a bérlőnek, de tisztában vagyok vele, hogy ügyintézéshez kell. Egyébként is azt hiszem, 5 évig érvényes csak. Az adózás miatt meg nem lényeges, nem e szerint vizsgál a NAV senkit, nem csak albérletben élőknem van ideiglenes lakcíme.

Próbáld meg neki ezeket elmagyarázni.

2014. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van bérleti szerződésed két tanúval aláírva, akkor nem kell a tulajdonosod aláírása, sem hozzájárulása!

NAV-gyanús, nem adózik.

2014. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sem az ideiglenes, sem az állandó lakcím nem jelent semmi plusz jogot a lakásra. A lakó "kitevésére" sincs egyik sem hatással. (Tartózkodási hely és lakóhely az igazi nevük.)
2014. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
4-es, akkor a jóhiszemű lakáskiadók miért küzdenek a bejelentett bérlőjükkel, és mennek bíróságra lakáskiürítés miatt, ahelyett, hogy a bérleti szerződés felmondása után kihajítanák őket? Számomra is érthetetlen, és én is úgy gondolom, mint te, hogy nem létesít plusz jogot, de akkor mi az oka, hogy képtelenek kirakni őket?
2014. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 hát nem a lakcím, az tuti. Nem tudsz egyetlen olyan jogi esetet sem idézni, amikor azért volt nehezebb jogszerűen (!) kiköltöztetni a lakót, mert be volt jelentve a lakcíme. Ez egy tévhit.
2014. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor sétáljak be egyszerűen a z okmányirodába a bérleti szerződéssel, és kész? mintha ezt tettem volna és elzavartak egy űrlappal, és azt mondták jöjjek vissza a főbérlővel. de holnap megpróbálkozok újra, mert ez fontos lenne! nem tudom miért nem akar bejelenteni, szerintem csak tudatlan és fél, mert gyerekkel vagyok! (ez jól hangzott)
2014. jún. 22. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor jó a bérleti szerződés, ha két tanú aláírta. Vagy ha közjegyző ellenjegyezte.
2014. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Valóban, két tanús bérleti szerződés és a lakcímbejelentő elég...

De van egy másik gond is. Ha nem engedi a tulaj bejelentkezni, akkor a nevét sem írhatja ki a postaládára/ajtóra. Nem mondom, hogy nincs kivétel, de legtöbb helyen nem dobja be a levelet a postás, ha nincs kint a név. Sok rászorulóról tudok, aki azért nem kap segélyt, mert nem írhatja ki a nevét!

2014. jún. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kiad-lak ***** válasza:
100%

Alanyi jogon jelentkezel be. Egy ügyintéző szem szórakozhat veled, ha van írásos bérleti szerződésed.

Van rá törvényi passzus, bocs hogy most nem mellékelem, csak gyors választ írok.


"de akkor mi az oka, hogy képtelenek kirakni őket?"

Ezt nagyon sokan nem tudják.

Magánokiratban szerződnek és így csak lakáskiürítési perrel jutnak vissza az ingatlanjukba, egész addig a bérlő élvezi a "birtokvédelmi jogát" a tulajdonos meg őszül.

Megoldás: közokirat. A felmondás jogerős. Nagy különbség.

2014. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!