Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg ápolási segélyen vagyok, de most felvettek egy tanfolyamra. A munkaügyön mondták, hogy a kettőt együtt nem lehet, vagy ez, vagy az. Vissza akarom mondani az ápolási segélyt, de apám nem engedi. Azt mondta, hogy amíg Orbán meg 200 rabló ül a parlamentbe, addig ez őt nem érdekli. Nem érti, hogy ez nem így működik. Pénzbüntetést én nem tudok kifizetni apám meg megmondta, hogy ő nem fogja. Akkor visznek engem a börtönbe? L/22

2014. jún. 22. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Börtönbe nem visznek, de büntetést kaphatsz, amit majd szépen letiltanak a fizetésedből, ha nem fizeted ki.
2014. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ápolási díjat te részedre juttatják, tehát az apád nem szólhat bele, ha visszamondod. Nem értem mi ez, nagykorú cselekvőképes személy vagy nem?
2014. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha munkaügy által szervezett képzés, akkor könnyen lehet, ha az ápolási díjat nem szünteted meg, akkor:

1) amit kifizettek, vissza kell fizesd, kamatostul, és egy időre kizárnak

2) a képzésből is elküldhetnek, és ami díjat befizettek Neked (az állam), és ami pénzt kaphatsz érte, azt is ugyanígy.


Az apád nem komplett, már bocsánat. Ne hagyd, hogy rossz helyzetbe hozzon emiatt, mert nagyon rosszul járhatsz!

Hogy a TB-t is fizetned kell Magad után, arról ne is beszéljünk.

2014. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, de apám a főnök... Elköltözni nem tudok.
2014. jún. 22. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, látják egymás nyilvántartását.

Azonnal rájönnek, és elveszted mind azt, amit kapsz jelenleg, mind kizárnak egy időre, ill. vissza kell fizesd.


Ezt nagyon nem ajánlom. Téged büntetnek, és nem hivatkozhatsz apád hülyeségére.

2014. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Méltányossági, vagy normatív ápolási díjat kapsz?

Rendeset, vagy emelt összegűt, vagy kiemelt összegűt?

Ez sem mindegy... kit ápolsz.

2014. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
26000 Ft-ot kapok és a papámat ápolom.
2014. jún. 22. 17:54
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, hogy ez nem egyszerű, de itt az ideje, hogy egyszer te legyél a főnök. Gondolom, egyikőtöknek sincs sok pénze, édesapádnak sem jó, ha téged megbüntetnek. Még akkor is ez az érdeke, ha nem hajlandó belátni.


Esetleg, ha azzal könnyíteni tud a lelkén, írjatok együtt egy levelet az Orbánnak vagy valakinek, hogy ezt mégishogyképzeli és menjenavízalá. Nyilván nem fog foglalkozni vele, de sokszor már az is sokat segít, ha az ember kiordítja magából a haragját.

2014. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem így működik, hogy én legyen a főnök...
2014. jún. 24. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig a Te felelősséged.
2014. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!