Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos-e a következő dolog?

Jogos-e a következő dolog?

Figyelt kérdés

Iskolaudvaron ahol nincs kitéve belépni tilos vagy magánterület tábla (de zárva van minden) ott focizunk a haverokkal naponta 5-6 órát.Általában valaki (tudjuk ki) kihívja mindig a rendőrséget,gondoljuk csendháborításért és randalírozásért.

Lehet-e valami jogi alapja ennek,mert az én véleményem szerint egy délutáni focizással nem szegjük meg a törvényt.

Ha mégis akkor miért,és mi az indok,csendháborítás esetén pedig mik az időkorlátok?


2014. jún. 22. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Időkorlát már megszűnt a csendháborítás esetén, szóval délután 5-kor is rátok hívhatják a rendőrséget.
2014. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Iskolaudvaron ahol nincs kitéve belépni tilos vagy magánterület tábla"


Az iskola magánterületnek számít, amikor nincs tanítás (az én lakásom is az, mégsem rakok ki táblát). Épp ezért az iskolaudvarra ugyanúgy tilos bemászni, mint egy családi ház udvarára.

2014. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%
Ha a gyerekek fociznak az iskolaudvaron az se nem csendháborítás, se nem randalírozás. Ezt gyöpös öreg fszok szokták. Hívogassák csak nyugodtan, a rendőrök is tudják ezeket az öregeket kezelni. Kétszer talán még kijönnek aztán le se sszrják. HA tényleg csak fociztok.
2014. jún. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
3: Az sajnálatos, hogy nincs elég ingyenes focipálya ahová a gyerekek kimehetnének focizni, de egy lezárt terület akkor is magánterület, ahová nem mehetnek be. Ha az iskola kapuját bezárták és nincs tanítás, akkor ha ők bemennek, az birtokháborítás. Ugyanígy nem mehetnek be pancsikolni egy uszodába, ha már nincs nyitva tartás.
2014. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

"Épp ezért az iskolaudvarra ugyanúgy tilos bemászni, mint egy családi ház udvarára."

A birtok védelmét, csak a tulajdonos érvényesítheti, olyan nincs hogy a szomszédom telkéről zavartatom el a vendégeket a rendőrséggel. A csendháborítás persze más, de ne keverjük bele a magánterület.

2014. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem igaz, mert ha látom, hogy a szomszéd kertjébe bemásznak, akkor kihívhatom a rendőrséget.

Ők meg nem olyanok, hogy az esti grillparti vendégeit zavarom el... Tanítási időn kívül nem tartózkodhatnak ott.

2014. jún. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
De engedéllyel tartózkodhatnak ott, tanítási időn kívül is, nem az számít hogy hogy megy be. Én is sokat voltam az iskolában tanítás után, pl. volt könyvtár is meg ilyenek. Ha nem léphettem volna be az iskola területére tanítási időn kívül, akkor könyvtárba sem mehetett volna senki, pedig az estig nyitva volt.
2014. jún. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Te most mit nem értesz???? Azt írja a kérdező, hogy zárva van minden, tehát nem napközi idejében, amikor amúgy is vannak az épületben.
2014. jún. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Attól mert minden zárva van attól még megengedhetik nekik, hogy focizzanak. Nem a tulajdonos intézkedik ellenük, szóval ezt a nem lehetnek ott dolgot hagyjuk, mert ilyen esetben, ha a tulajdonos belenyugszik az rendben van jogilag. Ki más dönthetné el, hogy ki lehet ott? A csendháborításnál az a lényeg, hogy másokat zavarnak meg, és a dolognak ez a fele a problémás.
2014. jún. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg hogy a búbánatba ne számítana hogy megy be, ha nyitva van a kapu, akkor be lehet menni, ha zárva, akkor nem lehet bemenni, ilyen egyszerű.

Olyan meg nincs, hogy az épületben a könyvtár ajtaja nyitva van, ott a könyvtáros, a főkapu meg zárva és hazament a portásnéni.


Értem én, hogy jó lenne ott focizni, a gyerekeim előző sulijában (külföld) úgy volt kialakítva, hogy körbe volt kerítve külön az iskola, külön az udvar a focikapukkal és a kosaras palánkkal, tanítási idő után még volt napközi, 6-kor bezárt a suli, a kapuit (főkapu és az udvar felőli) bezárták, az udvar utcára nyíló kapuját pedig megnyitották. Bárki bemehetett és használhatta a pályát. Reggel gyülekezés előtt a gondnok körbesepert.


Viszont ha az udvar zárt, a kapu zárva, akkor NEM MEHET BE és nem tartózkodik ott jogszerűen, tehát egy szomszéd simán rájuk hívhatja a rendőrséget. Az nem kifogás, hogy ott tanulnak, akinek meg havi BKV bérlete van, az se mehet be a metró területére, ha éjjelre bezárják a kapukat.

2014. jún. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!