Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, hogyha...

Mit lehet tenni, hogyha külföldi munkáltató feketén alkalmazott és nem akar fizetni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen osztrák vállalkozóról van szó.


Dolgoztam nála Ausztriában egy hetet irodán


Majd hétvégére hazajöttem később nem hívott vissza, egyszerűen eltűnt, nem válaszol sem a telefonra, sem az e-mailre.


A céghez nem jelentett be, nem én voltam az egyedüli fekete dolgozója.


Mit lehetne vele csinálni?


A laptopomon vannak anyagi, ami bizonyítja, hogy neki dolgoztam.


Vagy hagyjam a francba, mert még én fizetnék rá?



2014. jún. 28. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.


Sajnos ezer meg egy magyar ember jár így külföldön. Milliószor leírtuk már itt is, másutt is: külföldi munkát csak LEINFORMÁLHATÓ cégnél vállalunk. Közvetlenül magánszemélynek NEM dolgozunk, mert az jellemzően átverés. Feketelistás cégnek sem dolgozunk, mert az pedig BIZTOSAN átverés.

Egyébként sajnállak, meg minden, de tényleg oda kellene az ilyenekre figyelni. Sajnos egyre pofátlanabbak a munkaerőpiaci "maffiák".

2014. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, én is naiv voltam, hogy beugrottam neki.

Az interneten találtam a hirdetését, amire jelentkeztem.


Ugyebár osztrák és én azt hittem, hogy ők nem csinálnak ilyesmiket.

2014. jún. 28. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Ezért kapálózik mindenki a híres külföldi munkák után.Meg,hogy innen minden okos menekül,mert innen menni kell.Magyarországtól tartózkodjunk,mint a leprás embertől stb.Ez fel lehet fogni egy tanulóleckeként,eggyel kevesebb ember fogja fújni a nyugatos mantrát.
2014. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá bizonyíték, hogy tényleg nekik dolgoztatok, akkor pertársaságot lehet alapítani, és be lehet perelni. De mivel ez mind pénzben, mind időben, mind lekötöttségben (bíróságra járkálni, stb.) nagyon sok (talán csak évek múlva lesz ítélet, ha egyáltalán lesz), ezért felesleges ezzel foglalkozni.


Szóval igen, hagyd a francba, mert még te fizetsz rá.

2014. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit csináltál, kérdező? Tettél feljelentést? Hogyan alakultak a dolgok?
2021. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!