Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klímaberendezést szereltettünk...

Klímaberendezést szereltettünk fel. Leszereltetheti- e velünk a lakásszövetkezet?

Figyelt kérdés

Felszereltettük, mert ahonnan költöztünk ott volt onnan szereltettük át. Mielőtt ez megtörtént kértük a lakászszövetkezet hozzájárulását, amit meg is kaptunk. Egy feltétel nem teljesült nincs építési fennmaradási engedélyünk, mert a papírjaink elvesztek valahol. most kaptunk egy értesítést, hogy mivel nem kértünk engedélyt a lakász szövetkezettől leszereltetik 15 napon belül a mi költségünk re. De hát engedélyezték. S nem kell hozzá építési engedély. S mivel folyamatban volt az ügyünk és közben hozták meg az új törvényt ráadásul nem találják a papírjainkat nem értem mit akar a lakásszövetkezet. Eleget kell tegyek az értesítésnek?

Szóval tavaly szereltettük fel, aztán jöttek,hogy engedély? Senkinek nincs a házban teszem hozzá. Elindítottuk a kérelmezést, aztán telefonos érdeklődésre azt mondták nincsenek meg a papírok, meg egyébként is január van már nem építési engedély köteles a klíma. Ha van a lakásszövetkezettől engedélyünk nem lehet gond. Most meg kapom a levelet ami arra hivatkozik nincs engedély kérve a lakszövtől. Pedig nekem meg van az írásos engedély.


2008. aug. 1. 19:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
A párom klímaszerelő, és elvileg ha van engedély a lakásszövetkezettől akkor nem szereltethetik le, csak ha műemléknek számít a ház. Mert oda nem engedélyezik, a lakók hiába mennek bele. És az építési engedélyt már eltörölték a klímákra.
2008. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kösz szépen! Nem műemlék a ház. Tavaly előtt szigetelték. Akkor a már fent lévőket átszerelték, azóta került ki parabola antenna és klíma is.

Szerintem az bántja a csőrüket, hogy fel van szerelve és látszik. De hová dugjam, ha nincs erkélyem? A másik meg az, hogy a klímaszerelőnk igazolta a szakszerű felszerelést.

2008. aug. 1. 21:20
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A klímára nem kell engedély, de a homlokzati képet a klímával és a parabolával is megváltoztatod, márpedig a homlokzati kép megváltoztatása már engedélyköteles!

Tehát jó eséllyel tud ellened fellépni a lakásszövetkezet.

2008. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ok ezt értem, de ehhez a változáshoz hozzájárultak. Tehát amilyen indokkal le akarják szereltetni nem megy. Mert mi rendelkezünk az engedélyükkel. Mint fennen írtam. Abban pedig nem szerepel,hogy dugjam el a homlokzatról. Nem is tudnám ,mert ez nem erkélyes lakás. S akkor az miét nem változtat a homlokzati képen akinek a szigetelés elött is volt, Építési engedély nélkül, mert hogy akkor még az is kellett.

Lényeg én nem szereltetem le és nem is fogom beendgeni ha jönnek,hogy leszereljék. Ez kitolás egy kétgyerekes családdAL. a PICI MOST FÉLÉVES ÉS ÉN SEM BÍROM A HŐSÉGET A LAKÁSBAN.

2008. aug. 2. 00:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Az építési engedélyt a homlokzati kép megváltoztatására nem a taggyűlés és a társaság, hanem az építésügyi hatóság adja ki. Így az, hogy ők megengedték, most meg nem, az édes kevés... Ha neked "pecsétes-jogerős" építési engedélyed nincs az illetékes építésügyi hatóságtól (tervrajzzal, esettanulmánnyal, alul-felül-jobbról-balról százezrekért), akkor a lakásszövetkezet "keresztbe tud tenni."
2008. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondhatom,hogy akkor a másik 300 ilyen klímával rendelkezőt is szólítsák fel? Mert tudtommal eddig csak mi kaptunk ilyet.
2008. aug. 2. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mondhatod, de az nem jelent semmit. Persze egyenlő bánásmód meg minden ilyesmi. De az, hogy ŐKET NEM szólították fel, TÉGED PEDIG IGEN, az téged még kötelez arra, hogy betarts a jogszabályt. Tudod, amit szabad Jupiternek... Sajnos ez van. Esetleg panaszolhatod a többi klímást is, te személyesen az építésügyön, közgyűlésen és egyéb helyeken.
2008. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel,hogy én ezt keresztényüldözésnek élem meg. Mivel eddigi a lakszöv nem tartatta be a jogszabályt mért pont velem kell megtenni. mikor egyszer már végig játszottuk és csend volt? Vagy most az a bajuk,hogy újabb klímákat szereltek fel? S akkor példát statuálunk?

Tudom,hogy vonatokozik rám a jogszabály. De ha egy helyirendeletet egy egséz város nem tart be és az építitési hatóságon is azt mondták, hgoy nem láttuk egymáést. Mivel nem akarnak ezzel foglalkozni.

Szóval akkor mit tehetek. várjam meg a 15 napot amit meghatároztak? Aztán jöjjenek szereljéklle? De nekem nincs 50-60 ezrem kifizetni... most fizettem ki a lakás után az illetéket.

2008. aug. 2. 21:45
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért. Valamiért javítás közben elküldte.
2008. aug. 2. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:
A lakásszövetkezet egy idejétmúlt sóhivatal, gyakorlatilag semmi. Olyan, mintha a szomszéd lakó fenyegetne, hogy feljelent. Az ilyesmiből nem lesz ügy, nicns rá ember az önkormányzatnál, hogy az ilyen pitiáner szarságokkal foglalkozzanak. Szerintem ne is válaszolj, ne csinálj semmit. Ha az önkormányzat felszólít, hogy szereld le, akkor kérj egy fennmaradási engedélyt, fizesd be a büntetést, amit esetleg kirónak, és kész. A szövetkezet önmagában nem csinálhat semmit.
2008. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!