Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megcsinálhatja a szomszédo...

Ezt megcsinálhatja a szomszédom vagy meg lehet akadályozni valahogy? (lent)

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és van egy "kedves" szomszéd nénink, az a kötözködős típus. Már több incidens is volt vele, mindig ilyen hülye indokokat találta ki, hogy tőlünk egy fél cserép átlóg a tetőjére meg hasonlók...

A legújabb problémája, hogy a házunk előtt az utcán lévő 2 tuja sűrűn van, így este amikor a templomból hazajön, akkor fél, mert valaki el is bújhat közöttük. Bár ez elég hitetlen, mert nem az a sűrű fajta(nem oszlopos, hanem olcsóbb fajta),és érdekes mód a szembe szomszédjának 5 oszlopos van, de olyan sűrűn, hogy nem lehet látni, így nyilván ha valaki el akarna bújni,akkor ott tenné, nem a mi ritkás ősrégi tujánknál. Mivel mi nem szerettük volna tovább hallgatni a rikácsolását, ezért felnyírtunk belőle, így egy átlagos testmagasságú ember mellkasáig kilátszódna, ha aláállna.

Viszont úgy néz ki ez sem volt elég, mert már megint ügyködik. A másik szomszédjában épp óvodát csinálnak, és ez ugye nagy munkával jár, mégis a mindig mindenre finnyás néni azt is megengedte, hogy a teherautójukkal a pázsitjára álljanak, meg hogy összekoszolják a falat. Ez már gyanús volt anyámnak is, hogy most miért engedte, nehogy arra menjen ki a játék, hogy megkéri a munkásokat, hogy vágják már le a tujáink tetejét. Tegnap itthon voltam, és láttam hogy az egyik munkás a kertünkben áll a tuja kellős közepénél, és sokáig nézeget fölfelé.

Mit keres a mi kertünkben, ha neki 2-vel arrébb lenne munkája? Nyilván a kivágásra megy ki a dolog, ezt szeretném megakadályozni.

Jelenleg itthon vagyok (ők ezt nem tudhatják), így bármit csinálnak azonnal ki tudok menni. Kérdésem lenne, ha a felszólításra sem hagyják abba, amibe kezdenének (fakivágás), rájuk hívhatom a rendőrséget, foglalkoznának az üggyel? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!


2014. júl. 3. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hívhatsz rendőrt és készíthetsz fényképet is róluk bizonyítás miatt arccal stb. Magánlaksértés, rongálás és lopás miatt tegyél feljelentést utána, meglátjuk megerede a munkás nyelve. Ha felszólításra megfenyeget vagy meglóbálja a fűrészt az már rablás is lesz. Felfüggesztett szabadságvesztésig elmehet a dolog büntetlen előélettel is.
2014. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kertetekbe hogyan jutott be az a munkás? Nem zárod a kaput?

Előrébb volnál, ha megkérdezted volna tőle, mi keresni valója van ott?

2014. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ingatlan előtti rész közterület, az az önkormányzat tulajdona.

"nem szerettük volna tovább hallgatni a rikácsolását, ezért..."

Itt a probléma, egyszerűen nem kell foglalkozni vele, figyelmen kívül kell hagyni! A munkáshoz pedig oda kellett volna menni annyit kérdezni "Segíthetek?".

Ez az egész történet paranoid tévképzetek sora... felfogtad, hogy egy ****** növényen vitatkoztok?

2014. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy nyitva van-e a kapu, ha van kerítés, akkor jogilag zárt magánterületnek számít akkor is, ha nincsen zárva.
2014. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"házunk előtt az utcán lévő 2 tuja"

Ez nem magánterület.

2014. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A házunk előtt, az utcán levő kertről van szó. Azért kérdezem, mert ugye, amikor zavarja, akkor a miénk(magyarul vágjuk ki), amikor meg ő akarja kivágatni, akkor meg nem, meg se kérdez, de már oda küldi a munkást helyzetet felmérni.

A rikácsolás már nem zavarna, de azt, hogy önhatalmúlag minden ok nélkül elkezdené vagdosgatatni a tujáinkat, az már igen.

Mi nem vitatkozunk, próbáltuk a korábbi fametszéssel is befogni a száját, de az szerintem felháborító, hogy mert ő kitalál valamit, akkor simán megcsinálják neki. Máskülönben mit csinált a munkás a tujánál a kertünkben, amikor munkaidő volt, és a 2 házzal arrébb lévő óvodát kellene csinálnia? Nem a járdán állt, nem telefonált/pihent, hanem benne áll a kertben a tuja közepében és a tetejét nézegette, ennek mi más magyarázata lehet? Itt nem arról van szó, hogy mondjuk a munkás telefonál a házunk előtt (értsd úgy üvölt hogy még az ebédlőbe is hallom), nincs jogom beszólni neki, mert az utcán van, de hogy a tujámhoz mi köze van, azt nem tudom.

Tegnap fürdés után voltam egy szál törölközőben, úgy nem akartam kimenni, mert az itteni munkások a "kulturált rétegből" származnak, ha értitek mire gondolok.

Szeretnék felkészülni, hogy ma esetleg vagy holnap bepróbálkoznak, hogy akkor mit tehetnék. Ha más nem, akkor rongálás miatti feljelentéssel fenyegetőzhetnék?

2014. júl. 3. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a ház előtti utcarész közterület, de a rajta álló tuja nem közvagyon. A villanyoszlop is közterületen áll, mégis az ELMŰ tulajdona. Önhatalmúlag nem vágathatja ki, legalább a rongálás megállja a helyét.
2014. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A közvagyont sem vághatja ki (ez nem az), jól néznénk ki, ha a közöst bárki ritkíthatja. Viszont nem értem az elrendezést, van a telek azon ház és akkor az egész telek körbe van kerítve és ezen kívül a tuja, vagy nincs a teljes telek körbekerítve vagy nyitott egyik oldalról és van egy kert ami kilóg a kerítésen kívülre és itt a két tuja. Csak mert az első az tényleg nem magánterület. A kertben állt a munkás dologra célzok.
2014. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Munkások helyében én az öregasszonyt vágnám ketté.
2014. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!