Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az USA szövetségi államainak...

Az USA szövetségi államainak joga van kilépni az unióból és függetlenedni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
XD nincs. Csak azért vannak még államok mert könnyebb átlátni. Viszont soha nem lehetnek függetlenek. Mint ahogy az Eu ból sem léphet ki senki. Vagyis papíron igen de gyakorlatilag egyből megtámadják a gazdaságát. Szóval kényszerítik a bennmaradásra.
2014. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom van, pl ha a federal government szeretné bevonni a fegyvereket a lakosságtól,az ellenzö tagállamok kiléphetnek.Majd alakíthatnak akár külön,vagy együtt egy országot.De ez a fegyveres nem fog megtörténni.Meg szerintem semmilyen ilyen dolog nem lesz hogy majd kivalnak a tagallamok.A USA igy a legerosebb.Egyszer majdnem ketté szakadt.Nem kell ilyrn macera:))
2014. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalabbis valahol ezt olvastam,de lehet stbi mondja jol!:) Szerintem is jobb mondjuk ha egyseges.."United we Stand, Divided we Fall!"
2014. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olyanra van lehetőség jogilag, hogy mondjuk Texasban tartanak egy népszavazást az USA tagságról, mint például Montenegró 2006-ban a Jugoszláviából kilépésről és ő is független állam lesz?
2014. júl. 10. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat elvei és az alkotmány alapján van. Az más kérdés, hogy ezt 1860-ban megpróbálták, de az Unió nem engedte.
2014. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!