Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit kell adóznom diák...

Mennyit kell adóznom diák ként? A kormány ugye kiadta ezt a diákmunkás cuccot meg is kaptam és bruttó 76 210 forintot keresek és hogy erre nekem mennyi a nettó? Mivel gondolom én máshogy adózok?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm szépen !

2014. júl. 15. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha az egész éves átlagod nem éri el a minimálbért, akkor nem kell adóznod.
2014. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szóval hogyha most csak ezen a két hónapon dolgozok az annyit jelent hogy ebből nem kell adóznom meg semmi és megkapoma 76 ezret? OO
2014. júl. 15. 13:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én tavaly dolgoztam, 49.000 volt a bruttó. ugyanúgy kellett adóznom, mint bárki másnak. 32.000 lett a nettóm.
2014. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűsített foglalkoztatás keretében a diákok mezőgazdasági-, turisztikai- és alkalmi munkát végezhetnek (alkalmi munka: összesen legfeljebb öt egymást követő naptári napig; egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb tizenöt naptári napig; egy naptári éven belül összesen legfeljebb kilencven naptári napig létesített, határozott időre szóló munkaviszony). Ez esetben a foglalkoztató fizet meg minden közterhet, a diáknak csak akkor keletkezhet bevallási kötelezettsége, ha külföldi, vagy más adóbevallási kötelezettség alá eső jövedelme is volt (az ösztöndíj nem minősül ennek).


tl;dr: ...Ez esetben a foglalkoztató fizet meg minden közterhet...

2014. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem, a diák adóik


[link]

2014. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Diákmunkáért 16%-os adó a bruttó béredből

A nettóból meg (törvénytelenül) 1-5%-os szövetkezeti járulékot akarnak vonni, és (szintén törvénytelenül) némely diákszövetkezet biztosítást is köt a nevedben, ami meg egy szerződésben meghatározott összeg. Diákszövetkezet válogatja.

2014. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez nem minősül egyszerűsítettnek, amiről a kérdező beszél.

amit így kap, az adózási szempontból bérjövedelemnek tekinthető, amiből a munkáltató köteles levonni az szja-t, és a többit is.

2014. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A te bruttó béredből 16% jön le ha iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol.
2014. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem iskolaszövetkezeten keresztül hanem amit a kormány kiadott hogy lehet menni az önkormányzatokhoz nem tudom hogy ez minek számít és tb is lejön ebből ? vagy csak a 16% ?
2014. júl. 17. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Téged hány napra alkalmaztak mert engem 15-re..
2014. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!