Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek! Magánvádas,...

Feljelentettek! Magánvádas, könnyű testi sértés miatt! Hogyan bizonyítsam igazam?

Figyelt kérdés
Belenézhettem a feljelentésbe!Az illetőnek van ambuláns lapja ami hámsérülésekről ír!Én nem vertem meg...hogyan bizonyíthatom?Előzményként:a hölggyel szóváltásba keveredtem,berohant a házába és visszarohant az udvarom elé ahol felvételt rögzített(személyiségi jogot sértve)Próbáltam eltakarni a lencsét(jogos önhatalommal)és erre írta a feljelentésbe hogy megvertem!Én csak a fényképezőre koncentráltam,azt fogtam,nem ütöttem!Természetesen dulakodás lett az eredménye ahol ő maga is okozhatta a sebeket!A rendőrség az eset után kijött de a hölgyön külsérelem nyomát nem látták csak annyit közöltek velem hogy zaklatott állapotban van!Rendőrség el sem kezdte a nyomozást:mondván nincs tanú,nincs külsérelmi nyom!Erre a hölgy magánvádas eljárásban feljelent?Hogy bizonyítsam igazam?
2014. júl. 17. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ezt eloadod a birosagon. O vadol, artatlansag velelme van, tehat neki kell bizonyitania hogy "megverted", azt pedig nehany hamserules az eset leirasa alapjan nem fogja bizonyitani, ha pedig ejtik a vadat akkor te tehetsz ellene feljelentest ragalmazas miatt.
2014. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 17. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszadót anniban javítanám, hogy ne rágalmazás, hanem hamis vád miatt indíts eljárást (egyszerűbb a bizonyítása, és célravezetőbb).
2014. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hölgy az írta a feljelentésbe hogy csak a kapumat fényképezte...de ez nem igaz(belemászott az arcomba,ott tartotta előttem a fényképezőgépét és rögzítette személyem!hogyan bizonyíthatnám?polgári peren gondolkodom/sérelemdíj)Mit tegyek?
2014. júl. 29. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
kérhetem a tárgyaláson hogy mutassa meg az állítólagos képfelvételt?-mert valójában nem kép hanem felvételt rögzítettkb:2 percest),birtoklásomban megzavart ás a család is rajta van!
2014. aug. 1. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!