Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha étteremben/pubban kiszolgál...

Ha étteremben/pubban kiszolgálnak alkohollal és egy 17 éves issza meg, felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen én vásároltam, engem szolgáltak ki, az én tulajdonom az ital, tehát odaadhatom neki nem?

Mellesleg egy étteremben mást is fogyasztunk, ha már felszolgálták az italt úgy gondolom senkit nem érdekel, hogy azt ki fogyasztja el.



2014. júl. 18. 17:00
 1/4 anonim válasza:
Ha jól tudom bűncselekményt követsz el, ha 18 éven alulinak szeszes italt vagy cigarettát veszel
2014. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de akkor az ország nagy része bűncselekményt követ el, mert 16-17 évesen egy két sört meg szoktak inni a fiatalok. Ezzel ebben a formában nincs is probléma.


Amúgy a kérdésre válaszolva, szerintem nem érdekel senkit.

2014. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy nem érdekel senkit, kiskorúként rengetegszer ittam szórakozóhelyen vagy családdal egy étteremben, akkor a szüleim, meg idősebb haverok is bűncselekményt követtek el?
2014. júl. 18. 22:30
 4/4 kovpet ***** válasza:
# 1: Én nem tudok ilyen jogszabályról. Belinkelnéd, kérlek?
2014. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!