Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van arról valami határozat,...

Van arról valami határozat, hogy egy bírósági tárgyalás során az utolsó kihallgatás és az ítélet hozatal között nagyjából mennyi idő telhet el?

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyodalmas sztori, hogy milyen bírósági ügyről van szó. A lényeg az, hogy nagy összeg eltulajdonítása van a központban, erről fognak majd döntést hozni többek között, hogy megy-e a levesbe, vagy visszakaphat-e valamennyit a sértett.

Ha teszem azt Január 10.-én lezajlott az utolsó kihallgatás és már csak az ítélet meghozatala van hátra, akkor lehet tudni, hogy ez KÖRÜLBELÜL mikorra esedékes? Van erre valami szabályozás vagy akármi?



2014. júl. 30. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint január 10-én volt az utolsó rendőrségi kihallgatás, és most kerül vádemeléssel a bíróságra az ügy, vagy az utolsó bírósági tárgyalás?

Egyébként lehet, hogy vannak erre szabályok, de hogy nem tartják be, az tuti. Nekünk van olyan bírósági ügyünk, ami még csak a 3. bírósági tárgyalásnál tart kb 2 év alatt. Az utolsóra már úgy mentünk el, hogy csak ítélethirdetés lesz, de egy okoska új ügyész jött, aki mindenbe belekötött, így még tovább folytatódik a dolog.

2014. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A január 10-ét csak példának hoztam fel. Még egy alkalommal kell megjelenni, de elvileg az lesz az utolsó, aztán már csak az ítélet van hátra.

Az esettől függ, hogy hány tárgyalás van, mennyi ideig húzódik el, amit te írtál az megint más tészta.

Ilyen még lehet fellebbezés meg stb, azzal is telik az idő.

2014. júl. 31. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, de nem az esettől függ, hogy hány tárgyalás van. Nincs olyan, hogy pl büntetőügyben 5, szabálysértésben csak 3 tárgyalás van de akár lehet gyorsított eljárás is. Véleményem szerint akkor lesz az ítélethirdetés, amikorra a leterhelt bíróság be tudja ütemezni az adott ügyet, Ja és nyáron ugye a legtöbb ügyben ítélkezési szünet van.
2014. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fellebbezni meg ugye a meghozott bírósági ítélet ellen lehet, az utána következő tárgyalások már egy új eljárás tárgyát képezik, ha elfogadják egyáltalán a fellebbezést. Tehát nem az első tárgyalás idejét tolják ki.
2014. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tárgyalások számát illetően ezt tudtam eddig is. Nem gondoltam volna, hogy ennyire félreérthetően fogalmaztam. :D Megpróbálom értelmesebben leírni. :)


Nyilván a végtelenségig nem húzhatják az ítélet kihirdetését. (ami ugye a lezajlott tárgyalások után esedékes VALAMIKOR) Csak annyi érdekelt, hogy van-e valami határozat arra, hogy meddig húzhatják a kihirdetést. Nyilván az esettől is függ mindez, no meg attól, hogy mennyi dolga van a bíróságnak stb. Csak arra gondoltam, hogy azért egy ítélet kimondását mégsem fogják 2 évig húzni-nyúzni.

Ha bárki fellebbezést nyújt be vagy akármi, az már mind a hirdetés után van tudtommal.

2014. aug. 5. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!