Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberek miért nem sztrájkol...

Az emberek miért nem sztrájkolnak a BKV árak miatt?

Figyelt kérdés
Több mint tízezret kiszedni az utazókból havonta, meg kb négyszázat egy megállóra is, az rablás, aljasság, etikátlanság. Ha fele annyi lenne az ár, még úgy is éppen hogy csak megérdemelnék (talán, nagy jóindulattal). Ugyanis messze nem kerül annyiba, amit nyújtanak, nehogy elhiggye bárki is. De ok, mondjuk ötezer. Vinnék le tehát annyira. Ha egyszerre lépnének fel az utasok, nem büntethetnének meg mindenkit. Ha becsületes utazókat akarunk, akkor az utaztatónak is becsületesnek kellene lennie, az úgy nem megy, hogy csak az egyik irányban van elvárás!

#BKV #jegy #utazás #ár #bérlet #sztrájk #törvényes rablás
2014. aug. 5. 09:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem olvasta el az első hozzászóló linkjét, szerintem ne is szóljon hozzá a kérdéshez.


Egyébként ez is benne van. Ott nem Vitézy Dávidka félék vezetik a Wiener Linien-t, hanem hozzáértő, kompetens személyek. Magyarként jártam ott és én ugyan nem blicceltem, de akikkel mentem azok igen. Elkapta őket valaki? Nem bizony. Mert ott 1700 eurós fizetésből hülye lenne a bérlet árát elbliccelni, amikor 3-4 óra alatt megkeresi azt.


Undorító mocskos egy ország és a legrosszabbat azok teszik, akik csak a homokba dugják a fejüket.

2014. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
1 megállóra biztos nem fizetnék 400ft-ot annyiért a taxi elvisz de aki írta hogy ha nem tetszik menj kerékpárral annak felemelném még 1000-re is
2014. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A cikk mondjuk elég szépen ferdít, tekintve hogy "Fúj Vitézy" uszítás az egész.


Azt se lehet mondani hogy mennyivel olcsóbb lenne a Bécsi közlekedés, közel azonos árakkal dolgoznak, van ahol sokkal többel. Azt meg kell érteni, hogy a tömegközlekedésnek van egy alap fenntartási költsége, ami megköveteli az árakat.


Az lehet hogy ők 5x annyit keresnek, de ehhez nem lehet viszonyítani. Akkor ennyi erővel mondjuk azt, hogy holnaptól legyen a tej 30 a kenyér meg 10 forint.


Meg lehet írni-ríni, de azért 2-3 megállók azok gyalog elérhető távolságokra vannak, hosszabb útra meg máshogy sem jutsz el ingyen.


Azt sem lehet mondani hogy ha olcsóbb lenne akkor "jajj majd mindenki kifizetné"...ugyan már...Ha egy jegy 10 forntba kerülne, akkor meg azzal jönne mindenki hogy húú hát akkor már inkább nem is fizetek érte. Alapvető mentalitásunk más mint az Osztrákoké.


Meg mindenki csak a fujjongással jön, meg a "koszos bkv" dumával. Holott az elmúlt években kb az egész buszpark lecserélődött, épülnek új villamosvonalak.


Alapvetően nem a BKK meg BKV tehet róla hogy az ország szar és keveset keresünk.

2014. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
én csak eleve azt nem értem miért kapnak milliós prémiumokat amikor mindig a csőd szélén állnak azok a nyomorékok
2014. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

# 13:

Mintha nem is olvastad volna el. A cikkben is arányokról beszél... Ha már így sem lehet összehasonlítani a kettőt, akkor mivel?


Ráadásul azt mondod, hogy néhol sokkal drágábban dolgoznak... Hol?

2014. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"én csak eleve azt nem értem miért kapnak milliós prémiumokat amikor mindig a csőd szélén állnak azok a nyomorékok"


Hát ez az, a vaknak is kiszúrja a szemét, a birkák meg azt hiszik, hogy azok miatt tart itt az ország, ahol tart, akik ellógnak egy-egy megállót, na persze, még véletlenül sem a törvényes bűnöző maffiózók miatt!!! Nem a bliccelőket védem, mert bliccelni nem helyes, de van, ami tízmilliószor nagyobb kárt okoz és tízmilliószor nagyobb bűn (mégha "törvényes bűn" is), és az meg nem tűnik fel egyeseknek, elképesztő, ráadásul még védelmezik a saját kizsigerelőiket, ez a birkaság magasiskolája.


"Azt sem lehet mondani hogy ha olcsóbb lenne akkor "jajj majd mindenki kifizetné""


Mindenki talán nem, a megrögzött csalók biztos nem fizetnének, ha 5 forint lenne a jegy, akkor sem, de ők a kivételek, de a többségnek tényleg nincs rá ennyi, vagy van, de nehezen és lemondásokkal adja ki rá a pénzt, ők igenis kifizetnék, ennyi bizalmat én szavaznék az embereknek. A BKV-sok (mármint csak a nagykutyák) pedig járjanak biciklivel ónos eső után, zivatarban felhőszakadáskor, hóviharban. Milyen ötlet?

2014. aug. 5. 16:48
 17/17 anonim ***** válasza:

Annyi mindenért lehetne tüntetni, sztrájkolni, lázadni. Ennél komolyabb ügyekért sem tesszük meg...

Operett ország, ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ operett nép!

https://www.youtube.com/watch?v=p_bdJwC_icU

2014. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!