Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogosítvány kell egy...

Milyen jogosítvány kell egy limuzin ( limouzin ) vezetéséhez? Vagy ha 3,5 tonna alatti, akkor a "B"-s is jó?

Figyelt kérdés
Pl.: [link]
2014. aug. 8. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
C es pav 2. B nem eleg pav-al.
2014. aug. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

3500 kg alatt B, felette C


Ha pedig sofőr szeretnél lenni egy cégnél akkor valószínű hogy a PÁV-ot is megkövetelik.

2014. aug. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan hiába elég a 'B' kategória (3500 kg alatt), sofőrcégnél még a 'C'-seket is kétszer átgondolják (ha egyáltalán foglalkoznak vele). Az elvárás 'D' szokott lenni, természetesen PÁV-val.
2014. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első! Gondolom te írtál nekem privátot. Bocsánat, hogy nem ott válaszolok, de úgy gondolom az ittlévők is tanulhatnak az esetből!


Készséggel elhiszem, hogy C és PÁV II. kell a limuzinhoz, én is így tudom (sőt, kifejezetten bánnám, ha elég lenne a B-s jogsi), de erről jogszabályilag én nem találtam semmit, ezért írtam a "szokásos" 3,5 tonnás elvet. (Azt viszont továbbra is vállalom, hogy a legtöbb - általam ismert - helyen D-s jogsit kérnek már a jelentkezéskor.)

Tudnál esetleg linkelni egy hivatalos jogszabályt ehhez?

(csak, hogy a jövőben én is tudjak mire hivatkozni, mert én az összes helyen a 3,5 tonnás elvet látom írva :-()

2014. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, Elnézést szeretnék kérni tőletek elnézést,hogy félreinformáltalak titeket,ne haragudjatok rám!! 2 éve így volt még.


Nézem pár munkakőrt ezzel a kifejezéssel,hogy "limuzin sofőr" és "elvárás" pontba ott volt,hogy D kategóriás jogosítvány és PÁV 2 szükséges és GKI az meg csak mellékes,hogy helyismeret.


Elnézést,ne haragudjatok rám!!!


#1 voltam!!

2014. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!