Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki kitette a házszámom a...

Valaki kitette a házszámom a házára. Két egyforma házszámú ház van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Én már így vettem a házat, akkor még nem tűnt fel. A bekötő úton van felénk félúton a házszám bitorló a ház (végül is két utca között, a vele szembe lévő háza már másik utcához sorolták...) ha valaki jön felénk megáll annál. Mert a tulajdonosa a mi házszámunk tette ki. Két évig üresen állt a ház amikor megvettük szerintem akkor kerülhetett ki a táblájuk, mert a mienken még mindig kint van egy 20 éves házszám tábla. Elég sok minden összekeveredik, nem merek rendelni semmit, a szolgáltatásokra már a mi címünkkel fizetett elő a másik ház lakója...


Írtam a polgármesternek, visszaírt a jegyző hogy a mienk az a jó a másik nem. Azóta is úgy van. Kint van a házszám táblájuk. Jó nagy. Írtam neki még egyszer, most már nem is válaszol.


Mit tudok csinálni? Összekeveredik egy csomó minden, fogalmam sincs mért van ez így, elég töketlen egy falusi önkormányzat, de akkor is.


Most kezdjek pereskedni a lakcímemért? Az önkormányzatnak ez törvényi kötelessége, hogy ezt felügyelje?


2014. aug. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Bírósági birtokvédelem
2014. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Semmit. Ha kitette akkor az az ő házszáma. (IS)
2014. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Napfonat ***** válasza:
82%

Szerintem beszélgess el a házszám-bitorlóval. Szép, emberhez méltó hangon magyarázd el neki, hogy tévedés történt, és nagyon összekuszálta a dolgokat.

Ha nem foglalkozik vele, akkor kérj egy hivatalos iratot a jegyzőtől, és ha még erre sem lép, akkor kérdezősködj a rendőrségen, vagy kérdezz meg egy ügyvédet.

2014. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
24%
Vegyél magadnak egy kutyát!
2014. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia, sajnálom a helyzetedet. Remélem nem arra megy ki a játék, hogy a kifizetetlen villanyszámláját a te ingatlanodra terhelje.


Velem az történt, hogy beköltöztem egy emeletes házba melynek földszintjén és emeletén két külön lakást alakítottak ki más-más bejárattal és két külön család lakta. A házon belül nem lehetett átmenni az egyik lakásból a másikba.


A házban lévő két lakásnak egy címe volt mert egy nő lakta idős édesanyjával, egy nap azonban kiköltöztek és kiadták két idegen bérlőnek.


Úgy segítettem a dolgon, hogy hozzátettem a címemhez: "I. em 1-es lakás". A te esetedben pl 32-es házszám helyett lehetnél 32/A hacsak a szomszéd le nem utánozza ezt is. Én attól sem riadnék vissza, hogy pl. 32/Szabóék vagy 32/sárgaház-ra változtassam a címem. Remélem minél előbb megoldódik az ügyed.

2014. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"És abba verd a pecsed, ha ilyesmiken akadsz fenn."


Köszönöm a hasznos választ. Ez egyben a válaszadó szellemi színvonalát is tükrözi.

2014. aug. 15. 08:46
 7/8 anonim ***** válasza:
írd át a tiédet másik számra. Pl 13ról 14re.
2014. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést a 6. kommentemért, közben - szerintem joggal - kitörölték a választ amire reagáltam.


Jó ötlet, hogy én is kitegyek egy másik házszámot, épp megüresedett egy ház szemben...


Tegnap írt a helyi jegyző, hogy felszólították a másik tulajdonost, hogy a saját házszámát tegye ki, szerintem nem lesz semmi foganatja, mert nem véletlen került az oda ki.

2014. aug. 29. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!