Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik lehet szerintetek az...

Melyik lehet szerintetek az utóbbi évek legigazságtalanabb ítélete?

Figyelt kérdés
Szerintem a Sztojka Iváné és a másik, aki a tűzoltókabátot lopta el és 2,4 évet kapott érte.

2014. aug. 14. 15:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

""""""""""""""A tűzoltókabát lopásért azért kapott olyan sokat, mert a Duna áradt és fennállt egy katasztrófahelyzet veszélye, ezért ilyenkor minden büntetés súlyosabb.""""""""""""""""""""



Miért lesz súlyosabb egy katasztrófa, ha nincs meg a kabátja a tűzoltón, mert ahová tette, ott nem találja?

2014. aug. 14. 18:25
 12/18 A kérdező kommentje:
Be volt építve a kabát a gátba?
2014. aug. 14. 18:27
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem a Sztojka Iváné és a másik, aki a tűzoltókabátot lopta el és 2,4 évet kapott érte."


Szerintem is, mivel keveset kaptak.

2014. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Elvi alapon megérdemelte a kabátlopó. Katasztrófakor nem azt kell nézni hogy mit lehet lopni, hanem hogy hol tudsz segíteni.
2014. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
A tűzoltó bevetési kabát egyéni védőfelszerelés, mint a sisak vagy a légzőkészülék. Bármelyik ellopása akadályozza az életmentést és a kárelhárítást. Katasztrófahelyzetben pedig pláne.
2014. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Közveszély helyszínén bármi ellopása kiemelt bűncselekmény, ez legyen szivattyú, tűzoltókabát, lámpa, sapka.

Az benne a rosszabb, hogy aki a katasztrófa helyszínén nem segít, hanem az ott segítők holmijából lop, az egyszerűen gyomorforgató. Mellesleg a törvény ezt súlyosabban bünteti, mint egy sima lopást, nem véletlen.

Gondolj bele abba, hogy mi lenne ha a házad védelmében kihelyezett szivattyút egy ismeretlen csigány elsajátítaná, és kapna érte 2 év felfüggesztett börtönt.

2014. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Sztojka azt állítja, hogy egy társaságban ment bulizni a balhésokkal, de amikor a két haverja szúrt az utcán, ő akkor fent volt az emeleten, és nem is tudott a szúrásokról. Ezért írtam azt, hogy ha ez igaz, akkor sok."


A szurkálás előtt 3 perccel készült biztikamerás felvétel meg ennek ellenkezőjét állítja, nevezetesen, hogy mindenkit félrelökve, állatias módon csülköl kifelé segíteni a haverjainak. Szerinted komolyan ok nélkül ítélték el? Nem a bőrszíne miatt kapott súlyos fegyházbüntetést, hanem mert túlnyomó többségben voltak a terhelő bizonyítékok. És már ne is haragudj, a tények nagyobb súllyal feszülnek a latba, mint egy feltehetőleg emberölésben bűnsegéd Sztojkának a magánvéleménye (jó eséllyel hazudozása) .

2014. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ha rajtam múlna már rég ki végeztem volna ezt a mocskos sztojkát benne volt a késelésben a kamera felvétel is tanúsítja hogy ki rohandt az épületből... A fajtájából fakad a hazudozás és mi a fenének kellet neki tűzoltó kabát? Tán fázott?
2014. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!