Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez csalásnak minősül?

Ez csalásnak minősül?

Figyelt kérdés

az egyik apróhirdetéses oldalon hirdettek egy telefont, amiről megadtak paramétereket:

-4 magos processzor

-2 giga ram

-16 megapixeles kamera

-fullhd kijelző, stb



a telefont átvettem, majd itthon alaposabban átvizsgálva (letöltöttem rá alkalmazást) megvizsgáltam a hardvert.

Kiderült, hogy a következők a valós paraméterei:

-2 magos processzor

-1 giga ram

-vga kamera

-alkalmazások közül rengeteg nem működik

-kijelző nem full hd


Próbáltam egyezkedni vele, hogy szeretném visszakapni a pénzem, mert nem azt kaptam, amit ő meghirdetett. Elhajtott a francba. Feljelentettem a rendőrségen és értesítettem róla. Azt válaszolta e-mailben, hogy konzultált a jogász ismerőseivel, és ez nem minősül csalásnak, ebből neki semmi problémája nem lehet, csak azért hajlandó visszaadni a pénzt, mert nincs kedve rendőrségre járni a "hülyeségeim miatt". Ő szabott feltételt, hogy ugyanoda utazzak el megint, ahol átvettem a készüléket. A kérdésem tehát, csalásnak minősül ez, jogos a feljelentés?



2014. aug. 14. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pénzemért futnék oda ahová mondja, a feljelentést nem vonnám vissza. Naná, hogy ez csalás. Járkáljon csak a rendőrségre a netes csaló!
2014. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tipikus csalás. Azért fizet neked, mert egy peres eljárást tutira bukna, és az sokkal többe fájna neki.
2014. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Csalásnak csalás. De mivel ő hajlandó a hibát kijavítani (visszaadja a pénzt), ezért nem fogják büntetni. Mondjuk nyilván átver majd mást vele, akinek nem fog feltűnni a dolog.
2014. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elkövette a csalást. Büntetik. Maximum figyelembe veszik enyhítő körülményként, hogy visszaadta a pénzt.
2014. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kicsit összetett ez. csalás törvényi tényállását kikukázhatja ugye mindenki a netről szal amit én hozzáfűznék: azt lesz marhanehéz bizonyítani hogy az általa eladott gagyibb készülék legalább 50001 forinttal( amit a büntetőjog kisebb értékként definiál)kevesebbet ér mint amennyit ő a hamis adatok alapján kapott tőled. nomármost ugye az ilyen alku-vásárlások esetén a "mi mennyibe kerül?" dolog még vadiúj cuccok kiskereskedelmi értéke alapján csak csak meghatározható, de használt holmik esetén aligha.....

valszeg nem jut el vádemelésig az ügy, bár ki tudja

2014. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!