Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztonsági őrként hordhatok...

Biztonsági őrként hordhatok magammal saját gázpisztolyt? Használata önvédelemnek minősül? (többi lent)

Figyelt kérdés

Például, ha valahol dolgozom biztonsági őrként (pl.: trafik vagy vasútállomás stb.) és egy rablás szituációba keveredek, ahol az eladóra/civilre támad az elkövető.

Ha nem rám támad az elkövető, megfékezhetem gázpisztollyal?

Ha csak önvédelemre használhatom, mi számít annak?



2014. aug. 22. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen hordhatsz és használhatod is.
2014. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
A jogos védelemre gondolsz???
2014. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztonsági őrként, ha szolgálatban vagy, nem hordhatsz gázpisztolyt. Olvasd el az új törvénymódosításokat, ha már megvan a szakmád.
2014. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha csak önvédelemre használhatom, mi számít annak?"


Na ez a baj a biztonsági őrök színvonalával.

2014. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3:

De hordhat, csak nem a sajátját, hanem a "biztonsági őr cége" által kiadott fegyvert.


Használhatod bármilyen esetben:

-amikor a saját testi épségedet

-amikor mások testi épségét

-amikor a saját vagyonodat

-amikor mások vagyonát


kell megvédened. Vagyis lényegében mindig.

2014. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most változott nemrég megint a jogszabály. A biztonsági őrök gázpisztollyal nem láthatnak el szolgálatot. Nem kívánok vitatkozni, ha nem hiszed el, adok egy telefonszámot amin érdeklődhetsz (egyik legjobb oktató).
2014. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elfogadom hogy esetleg megváltozhatott.


Viszont egy céges telephelyre járva, ahol legutóbb múlt csütörtökön voltam, mindig látom a biztonsági őrön a Zoraki 914 gázpisztolyát, ahogy a legutóbbi alkalommal is.

2014. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is össze-össze futok ilyen őrökkel. Persze, ez nem "szabályszerű". Én is hordom szolgálatban, csupán rejtve. Ha nem dolgozok akkor az éleset. Azon kevesek közé tartozok akinek megadták. Elég nyomós indok kell hozzá az tény...
2014. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!