Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek más országból,...

Átvertek más országból, megéri törvényre mennem?

Figyelt kérdés
Internetes csalás áldozata lettem.A csaló egy programhoz ígért licence-t,6 ezer forintért cserébe,de az utalás után nem írt vissza.A pénzt Skrill en keresztül utaltam,így csak egy email cím áll a rendelkezésemre.Annyit tudok,hogy a csaló Román állampolgár,mivel az összeget RON ban kellet utalnom.Megéri rendőrségre mennem 6 ezer forintért,így hogy nem is Magyarországon lakik az illető?Esetleg így hosszadalmas lenne és több pénzbe kerülne nekem törvényre vinni a dolgot?Emellett az számít valamit,hogy amit venni akartam tőle nem fizikai tárgy,szóval nem kézzel fogható dolog,csupán "információ"?
2014. aug. 24. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A felkínált licenc legális? Vagy egy játék, program jogtalan, warez, vagy nem az eladó tulajdonában lévő licenc?

Te teljesen tiszta és jóhiszemű vagy?

Miért nem a szoftver forgalmazóitól, tulajdonosától vásároltál?


Elvileg feljelentést tehetsz, de sok eredményt ne várj, egyrészt külföldi, másrészt bizonyítanod is kell.

[link]


Szerintem, hagyd veszni a pénzed (nem olyan nagy összeg), ez volt a tanulópénz (soha nem utalunk előre!), ha a vásárolt licenc nem jogtiszta, és az eladó által eladható, még te kerülsz bajba.

[link]


Az egyetlen amit tehetsz, hogy a fórumon, oldalon ahol tárgyaltátok, közzéteszed, megírod, hogy csaló!

2014. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A programot elvileg a barátai fejlesztették ki,és nagy valószínūséggel nem is létezik.Elvileg a licencevel együtt küldte volna a programot is.
2014. aug. 24. 12:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Eleve kérdés, hogy van-e a másik országgal jogsegély. Szerintem ide lesz. De ara készülj, ha a rendőrök bármi adatot is kikérnek a román hatóságoktól kb. fél év mire válaszolnak valamire is. Sok értelme nincs.
2014. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"barátai fejlesztették ki" - tehát nem ő, vagyis nem ő a program tulajdonosa (gondolom papírja, szerződése a fejlesztővel nincs)


Ez valami hack, vagy törés lehet, még ha ők is csinálták, akkor is valami nem legális dologra irányuló (pláne, hogy te sem nevezed meg), de ezt te is sejted.


Jelentsd fel, mehetsz rendőrségre, bíróságra, ha a vádlott esetleg ott is lenne (mint írtad romániai állampolgár) és el is ítélik, a károd csak egy újabb polgári perrel hajtható be rajta, vagy fizet, vagy nem, jöhet a végrehajtás (ha van mit végrehajtani)... vajon ez hány év lesz?


Megéri? Te döntsd el...

2014. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében annyi embert húz le ahányat csak akar,és nem lehet törvényesen megfogni?
2014. aug. 24. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Elöbb-utóbb el fogják kapni.

(egyáltalán nevét, lakcímét tudod? enélkül ismeretlen tettes)



Te törvényes voltál? Valami zavaros progit akartál venni (mindenre van program, free vagy fizetős, de egyik törvényes, legális programot se ilyen módon árulják), azaz törvénytelen voltál, és egy nagyobb csaló átvert.

2014. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak egy email cím áll a rendelkezésemre és egy fb oldal.
2014. aug. 24. 14:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan törli a beszélgetéseket és tünteti a nyomait akkor,ha két év múlva kapják el pl mikor már átvágott 1-2 ezer embert akkor mi lenne?Persze nem lehetne bizonyítani semmivel,mivel a pár ezer emberből jó ha 10 en feljelentenék.Ilyenkor kártalanítaná a tíz embert és megúszná szabálysértéssel?
2014. aug. 24. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!