Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok verekedésért?...

Mit kaphatok verekedésért? Mik a jogaim, muszáj például vallanom? A rendőr kiüríttetheti a zsebemet.

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van valaki aki zaklat. Kötözködik, szekál, néha ütöget...

Egyszer megyek az utcán és meglátom ezt az embert, bedurvulok és nekiesek. Csak ököllel ütöm esetleg rugdosom (nincs: vascső, kés...). Ha ezt észreveszi valaki és feljelent, majd el is kapnak akkor ezért mit kaphatok? Mihez van joga egy rendőrnek?

Mi van akkor ha 8 napon belül és ha 8 napon túl gyógyuló a verés mértéke?


2010. jan. 16. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 8 napon belül gyógyuló, az max. szabálysértés. Azért max. pénzbüntetés.

8 napon túl gyógyuló esetén már bűncselekmény, de ennek is vannak fokozatai. Azt gondolom nem veszik annyira szigorúan, ha 8 napon túl gyógyuló ugyan, de 8 nap után már csak kék-zöld foltjai vannak. Ha viszont még 8 nap után is az intenzíven van, azt akár gyilkossági kísérletnek is beállíthatják.

Nem tudom. Nem értek hozzá, de szerintem ha csak rendesen elpáholod, azért max. bevisznek az őrsre, kikérdeznek és ha nem ítélnek közveszélyesnek akkor egy kis irgum-burgum után elengednek. Max. óvadék.


L

2010. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"nincs: vascső" xDDD viperának hívják !

1.Jogodban áll halgatni

2.Jogodban áll ügyvédet fogadni

3.Amit mondasz felhasználható ellened

4.Nincs gumicukor .

2010. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mért nincs gumicukor?
2010. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én azt hittem van gumicukor. :( Én gumicukrot AKAROK. :D

Na jó csak vicc volt.


Aki tud valamit az írjon!

2010. jan. 16. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!