Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közteresek tényleg büntetnek...

A közteresek tényleg büntetnek azért, ha valaki hirdetéseket ragaszt az utcán oszlopokra, és ehhez hasonló helyekre?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha valaki például azt ragasztja ki, hogy lakást keres. Ezért állítólag 20.000 ft-ra büntetnek, de különbség van téve a között, hogy pénzért ragaszt az illető, vagy saját célból.

Valaki esetleg rá tudna mutatni az ide vonatkozó jogi paragrafusra?


Köszönöm!



2014. aug. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg NEM ÉRTEM!

Ki a lópikula vesz lakást egy falragasz alapján, és miért lenne pénz hirdetni egy milliós nagyságrendű...najó!

Netezz, mint a többi!

2014. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ráadásul, nem a belvárosban lakom, de elvétve leparkoltam, telarakták cetlikkel az ablaktörlőm!

-ROBBANÁS!-

Na neee!

2014. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez helyileg változó. A szabályozást a helyi önkormányzat rendeletben határozza meg, ezek a rendeletek általában az adott önkormányzat honlapján elérhetőek. Pl. Budapest egyes kerületeiben valóban tilos ilyen hirdetéseket kiragasztani, és láttam már olyan közterület-felügyelőt, aki ilyeneket fotózott:( Más kerületekben viszont nem tiltják.
2014. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs különbség, ki miért ragaszt. Nálunk vannak kirakva vasból táblák az utcákon. Nem túl sok, de ezekre lehet tenni hirdetményt. Villanyoszlopra, fára pl mindenhol tilos feltenni.
2014. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!