Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap elütöttek a zebrán. Az...

Tegnap elütöttek a zebrán. Az autós számíthat valamilyen büntetésre?

Figyelt kérdés

Tegnap a városban sétálva a zebrához értem ahol a jelzőlámpa zöldet mutatott.

Szétnéztem,nem jött semmi,azonban amikor a zebra közepénél jártam,akkor látom a perifériás látásomból,hogy egy fekete terepjáró nagy sebességgel jön a szembe jövő útról és neki bal oldalra befordul(na) az utcába.

Ekkor fékezett és elütött engem.

Utána a földre estem,szerencsére nem lett komoly bajom.

A vétkes sofőr kihívta a mentőket és rendőröket.

Mentővel bevittek a kórházba.

Kaptam infúziót és csináltak egy röntgen felvételt.

Ezután hazamehettem.

A sofőr számíthat valami büntetésre?



2014. szept. 15. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyhítő körülmény, hogy megállt és segítséget hívott, de szerintem a jogsijának reszeltek egy jó időre.
2014. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Biztos, hisz zebrán ütött el.


Amúgy én be is perelném polgári peres eljárásban. Biztos hogy rövid időn belül, kb. fél óra és lezárnák az ügyet és fizethetne neked az autós, mint a katonatiszt. Azt mondod, hogy traumát okozott és félsz zebrán átmenni, meg rémálmaid vannak. Tuti nyersz és jön a pénz. Az autóst meg ne sajnáld, mert ezek a tipikus gazdag vagyok azt csinálok, amit akarok tipus.

2014. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Engem is elütöttek már a zebrán. Megállni sem volt hajlandó, de szerencsére volt kamera ami felvette. Rövidesen meg is lett a gázoló hölgy. Utólag azt állította, hogy valaki ellopta az autóját, de végül vissza vitte neki a lakásához. Egy szónak is száz a vége: részletes volt a kamerafelvétel, a nőnek nincs jogosítványa, és még most sem szabadult.
2014. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Polgári peres eljárás esetén szerintetek mennyi perköltséges kéne fizetnem?

Vagy ez hogyan működik?

2014. szept. 15. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem sokat, mert van rendőrségi jegyzőkönyv, szóval egy óra alatt lezavarják az egészet.


De nem vagyok ügyvéd, szóval szerintem felhívsz egyet és megkérded. Ő biztos elmondja.

2014. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a ha perelnék,akkor hónapokig húzódna az ügy vagy hamar lezárulna?
2014. szept. 15. 20:02
 7/11 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy szemtanúk is voltak de a rendőrök nem tudom hogy beszéltek-e velük,mert a baleset után 15perccel értek ki.

Lehet hogy a tanúk már elmentek a rendőrök előtt.

2014. szept. 15. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha zebrán ütnek el valakit, akkor mindig az autós a hibás.


Kressz. A zebrát úgy kell megközelíteni, hogy akár hirtelen lelépő gyalogos előtt is biztonsággal meg tudjunk állni.


Fogalmam sincs, de hamar lezáródna. Volt egy ismerősöm, elütötte egy autó ugyanígy zebrán, bár ott lámpa nem volt, de zebra volt. 2 óra volt a tárgyalás és a csávó kapott valamennyi pénzbírságot, elvették a jogsiát, ki kellett fizetnie a perköltséget (azt a vesztes fél fizeti mindig) és fizetett ismerősnek kártérítést. Igaz ismerősnek eltört a lába és kiesett a munkából.

2014. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A per beadása előtt bemenjek a rendőrségre?

Ott ez ügyben tudnak segíteni valamit?

2014. szept. 15. 20:33
 10/11 anonim válasza:

Semmit nem fog kapni...

Engem is zebrán ZÖLD jelzésnél ütöttek el, igaz hazavitt és hívta a mentőket. A rendőrségen azt mondta, hogy ő is zöldön ment át, és mivel nem tudták eldönteni, hogy kinek van igaza nem lett belőle semmi. Bár ez már 4éve volt még most is félve megyek át a zebrán..

De azért sok sikert neked.

2014. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!