Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön élő magyar állampolg...

Külföldön élő magyar állampolgár vagyok. Ha történne velem valami, mely ország törvényei vonatkoznak az öröklésre?

Figyelt kérdés

Idekint van az állandó lakcímem (Ausztria), Magyarországon ideiglenes van. Jövőre házasságot kötök, párom osztrák állampolgár.

Nekem úgy lenne logikus, hogy az osztrák törvények vonatkoznak rám, mert itt élek, de mégiscsak magyar állampolgár vsgyok


2014. szept. 17. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hol akarsz örökölni? Itthon, vagy Ausztriában?

Furcsa lenne, ha itthon az osztrák törvények szerint örökölnél, ott pedig az itteniek szerint...

2014. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Félre értettél! Nem én "akarok" örökölni. Utánam ki és hogyan örökölne. Amit te írsz, az logikus. De pl az osztrák férjem örököl utánam az osztrák törvények alapján, vagy a magyar számít? És a szüleim? (Még nincs gyerek)

Az én dolgaimat melyik állam osztja szét? Mivel a két országban eltérőek s törvények.

2014. szept. 17. 16:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Az osztrák férjem Ausztriában él, logikusan osztrák törvények alapján örökölnék tőle. A magyarországon élő magyar állampolgár szuleimtol is nyilván magyar törvények szerint örökölnék. De ha velem történik valami, akkor mi van?
2014. szept. 17. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!