Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly és alkohol. Ha...

Gázpisztoly és alkohol. Ha iszok egy arany ászokat akkor sem viselhetem magamná az utcán? Mi a határ? Avagy zéró tolerancia van ezzel kapcsolatban is? Viselési engedélyem van.

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 03:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A Korm rend. 38. § (1) bekezdésének c)

pontja alapján „a lőfegyver, gáz- és

riasztófegyvert tartó személy fegyverét

nem szállíthatja, nem viselheti és nem

használhatja szeszes italtól befolyásolt

állapotban, illetve, ha szervezetében

kábítószer, illetve pszichotróp anyag van”


Ezt olvasd el:

[link]

2014. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem zéró tolerancia.

Alkoholos befolyásoltság alatt nem viselheted, nem szállíthatod és nem használhatod.


Az alkoholos befolyásoltság jogilag 0.50 ezrelék felett van. Tehát elméletileg ha 0.50 ezrelék alatt van a vér-alkohol szinted akkor azt még megúszod.


Viszont két probléma van: Az egyik hogy ha még 0.50 ezrelék alatt vagy akkor is rohadt nagy herce hurca lesz belőle. Másrészt véleményem szerint aki vezet, fegyver van nála/használ, vagy egyéb tevékenységet végez amihez fontos a józan ész az ne igyon egy cseppet sem.


Tudom hogy ez nagyon "szentül" hangzik, csak sajnos nagyon sokan nem tudják tartani a mértéket. Gondolom mindenkinek ismerős az a szituáció amikor a barát azt mondja hogy: "ahh, csak 1 pohárral", nem sokkal később pedig tajtrészegen dülöngél ki a kocsmából.

2014. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen persze van benne valami, csak hát ha elmegyek egy rosszabb hírű környékre, megiszok egy sört, vagy talán kettőt, és utána megtámadnak miközben hazafelé tartok akkor gondolom én vagyok a főbb törvénysértő, és felém sül el minden.
2014. szept. 20. 02:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A valóság azért nem ilyen és szerintem túlspilázod (spilázzátok).

Ha nálad van a fegyver, ne igyál túl sokat. Ha nálam van fegyver, maximum 2-3 sört iszom.


Ha megtámadnak és önvédekezel akkor

1. Nem kihívod a rendőröket, hanem elfutsz.

2. Ha mégis megtalálnak a rendőrök, akkor ha nem bűzlesz kiba-.szottul az alkoholtól, akkor nem fognak rajtad tesztet végezni.


Tapasztalatok: 6 éve hordok gázpisztolyt, gyakorlatilag minden nap. 1000 féle élethelyzetben és helyen volt már nálam gond nélkül.

2014. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!