Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkabér elszámolási vitám...

Munkabér elszámolási vitám van. Hangfelvételt készítettem munkadómmal hivatalosan a tudta nélkül, de valójában mindenkit ezzel gyanúsít folyamatosan. Tehát a tudtával. Mit tegyek? Mire hivatkozhatok?

Figyelt kérdés
2 évig dolgoztam egy cégnél, bejelentés nincs, szerződés nincs. De különféle bizonyíték erejű iratok vannak a birtokomban. Amikor befejeztem nála a munkát írtam neki egy elszámolást ami 800000.-ft tartozásáról szólt. Ezt az összes kolléga elött felolvasta a jelenlétem nélkül. Mindenféle okkal kb 200000.-ft-ot le akar vonni tőlem. 400ezer kifizetése már megtörtént az ügyvédjénél de nekem kellene bebizonyítanom, hogy Ő a maradék 400000.-ft-ot felvette a megrendelőktől. A cégek nem állnak szóba velem mivel nem velem szerződtek le. Ennek hatására hangfelvételt készítettem a beszélgetéseinkről. Ő pedig a volt kollégáknak körlevelet rólam amiben mindenféle hazugságot írt természetesen ismeretlen emailcímről.Szükségem lenne nagyon a 400 ezer forintra. Mit tegyek, milyen jogaim vannak? Segítsetek hova fordulhatok. Köszönöm!

2014. szept. 28. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy tanulópénzt, hogy feketén ne dolgoz többet.
2014. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Semmilyen, hangfelvételed sem ér semmit, mivel a másik fél beleegyezése kell! Ráadásul te is megütheted a bokád mert feketén nyomtad! Kell ez neked?
2014. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt kell mondani, hogy nem szándékosan vetted fel, hanem bekapcsolt a zsebedben a telefon stb. Vegyél fel előtte vagy 10 perc valami mást, hogy annak tűnjön, hogy tényleg hamarabb és véletlenül kapcsolódott be.
2014. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólok!


Fizetéspapírt minden hónapban kaptam, a szerződést pedig mindig halogatta hozni. Amíg a végén kiderült, hogy senki nincs bejelentve nála. 2 gyereket egyedül nevelek, végzettségeim ellenére sem kapálóznak értem 2 gyerek mellett.

Nem bíráskodást kértem, hanem segítséget!

A hangfelvételen elismeri, hogy minden munkát maradéktalanul kifizet ahogy neki is kifizetik. És egy ma reggeli beszélgetésből az egyik megrendelővel az is kiderült, hogy minden munkát kifizettek neki.

A Nav a Munkaügyi felügyeletet ajánlotta. De gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata, hogyan lehetne lerövidíteni ezt az eljárást.

2014. szept. 29. 07:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Minden hangfelvétel olyan, hogy van elötte más kb 8-10 percig.

Rengeteg fórumot végigolvastam tegnap és jogszabályos oldalt és azt írják, hogy bizonyításként elfogadja a bíróság a hangfelvételt.

A Bírósági Döntések Tára 2011. 2442. pedig kimondja:

„Nem minősül visszaélésnek a képmás vagy hangfelvétel készítése, avagy felhasználása, amennyiben arra közvetlenül fenyegető vagy már bekövetkezett jogsértés bizonyítása érdekében közérdekből vagy jogos magánérdekből kerül sor, feltéve, hogy a képmás vagy hangfelvétel készítése vagy felhasználása a bizonyítani kívánt jogsértéshez képest nem okoz aránytalan sérelmet.”

Tehát az adatvédelmi és a polgári jog tiltja az érintett tudta nélkül hangfelvétel készítését, azonban büntető ügyben, mint bizonyítékot föl lehet használni.


Viszont én szeretném bíróság és egyéb szerv nélkül mielőbb elintézni.

2014. szept. 29. 07:32
 6/7 anonim ***** válasza:
A bíróságokon már lehet kérni az egyeztetést amit ingyenesen megtehetsz.Ugyanezen a helyen kérhetsz jogi tanácsot a bíróságokon megjelölt időpontban.Szerintem a NAV a legjobb megoldást javasolta figyelembe véve az országos állapotokat! Fontos lenne,ha a NAV által megírt szervtől kérnél segítséget,hiszen ott pontosan tudni fogják milyen iratokat kérjenek a volt cégedtől.NE rettenj meg ha rosszat mondanak rólad! Szerezd meg azt a körlevelet ami a te jó hírnevedet csorbítja mert ilyen címen is lehet kártérítést kérni!! Kívánom,hogy legyél nagyon erős lelkiekben és gondolj a gyerekeidre,hogy mennyi mindent megadhatsz nekik?!!!
2014. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Töltsd le a LIGA ingyenes munkajogi alkalmazását a mobilodra, fent van a Google Play áruházban. Keress rá a szakszervezet szóra, és ez az első találat! Mindenféle munkajogi kérdésre benne van a rövid egyértelmű válasz! És minden megyében munkajogász és tanácsadó elérhetősége is benne van!

[link]

2014. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!