Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Államilag támogatott vagyok,...

Államilag támogatott vagyok, vagy állami ösztöndíjas? (egyetemi képzési forma - EPER Bursa Hungarica)

Figyelt kérdés
A Bursa Hungarica ösztöndíj igénylő e-adatlapon van mindkét lehetőség, melyik vagyok? Mi a különbség? Nem ugyanaz a kettő?

2014. okt. 3. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Államilag támogatott az, akit nem költségtérítéses képzésre vettek fel.

Az állami ösztöndíjas pedig az a tanuló, aki az államtól rendszesen kap ösztöndíjat támogatásként. Pályázni kell rá.

2014. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És állami ösztöndíj alatt mit értesz?

Merthogy van:

- köztársasági öd. (amit a Minisztérium ad --> ez lehet állami)

- egyetemi öd. (ennek a forrását is végülis az állam adja --> akkor ez is állami öd.?)

2014. okt. 3. 21:22
 3/5 A kérdező kommentje:

Pályáztam egyetemi ösztöndíjra (szociális ösztöndíj hátrányos helyzetűeknek) de még idáig nem kaptam értesítést se (még csak október eleje), semmilyen ösztöndíjat nem kaptam még eddig --> akkor én államilag támogatott vagyok?


Hogyha államilag támogatott vagyok, akkor miért küldtek a felvételi döntés után az Oktatási Hivatal egy olyan lapot, hogy: "Általános tájékoztató a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltételeiről" --> és ehhez hasonló papírt alá kellett írnom beiratkozáskor a Dékániban, amin az ösztöndíjas képzés feltételei vannak.

2014. okt. 3. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es teljesen félrelőtt. A képzés a finanszírozási formától különböző. Volt az államilag támogatott és a költségtérítéses régebben. Most van a állami (rész)ösztöndíjas és az önköltséges. Oké tényleg nagyjából megfeleltethetők, de nem azonosak jogilag. Ha hallgató ösztöndíjszerődést írtál alá, hogy 20 éven belül munkátvállalsz Magyarországon a képzési idő 1x-2x-éig akkor állami ösztöndíjas a finanszírozási forma. Én ilyet alá, és korábban végeztem államilag támogatotton.
2014. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2012. szeptember előtti kezdés esetén államilag támogatott, utána állami ösztöndíjas. Mindkét esetben az állam fizeti a tanulmányaidat, de jogilag más kategória, pl. abban, amit az előző válaszoló írt.

Sok helyről kiderül ez, pl. az elektronikus tanulmányi rendszerből, vagy a beiratkozási lapból, felvételi határozatból. Szóval ez egyáltalán nem hasraütés-szerű dolog.

2014. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!