Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végül mi lett azzal a gazdával...

Végül mi lett azzal a gazdával, aki áramot vezetett a kerítésbe, ami agyoncsapta a tolvaj cigányt?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi lennék...
2010. jan. 22. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Úgy tudom, h nem kellett börtönbe mennie, vagy ilyesmi,mivel már nagyon idős is volt a bácsi, de a faluból el kellett költöznie, de lehet, h rosszul tudom.
2010. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
és ha kerítésen belül lenne áramos kerítés és ki lenne arra írva. hogy vigyázz áram, akkor baj lenne?
2010. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, elítélték. És kerítésen belüli kerítésbe volt vezetve az áram! És mindenki tudta a faluban...Csak van, akit ez nem érdekelt. Szegény bácsi! Nagyon sajnálom, csak azt védte, amiért megdolgozott!
2010. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Állítólag nem a külső kerítésbe volt az áram vezetve, hanem összesen 2 kerítésen kellett a "látogatóknak" átmászniuk és a 3-ba volt az áram vezetve + ki is volt írva, hogy áram van a kerítésben. Ehhez képest, a bácsinak kellett a faluból elköltözni, mert bemásztak a kertjébe olyan emberek, akiket nem hívott meg/be. Akkor most hogy is van ez?
2010. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, elítélték. És kerítésen belüli kerítésbe volt vezetve az áram! És mindenki tudta a faluban...Csak van, akit ez nem érdekelt. Szegény bácsi! Nagyon sajnálom, csak azt védte, amiért megdolgozott!
2010. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Azt nem tudom, hogy elítélték-e, de nem kellett börtönbe mennie. Egy pest megyei kisfaluban fogadták be őt, ott lakik most. A falujába nem mert visszamenni a sok lopós cigó miatt.
2010. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
75%

[link]


Innen kis háttérinfó:

"Szoboszlai Barna 2008 nyarán áramosvezetéket húzott ki zárt kertjében lévő zöldséges veteményes rész köré, hogy megvédje termését a tolvajoktól. A kerítésen bemászó és a veteményeshez ment férfiak pedig áramütést szenvedtek. Egy férfi a helyszínen életét vesztette. Ketten megsebesültek, de nem haltak meg. Szoboszlai Barnát azonnal őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték. A falu, a halott családjának ismerősi köréből több fenyegetés is kapott Barna bácsi, hogy vissza ne merjen költözni Kesznyétenbe. A vádlott és felesége Monokon él, ahol lakást kaptak a polgármestertől."


Ismétlem, fontos tudni, hogy nem a kerítésbe vezetett áramot, hanem külön a veteményes kert köré emelt fel drótot amibe áramot vezetett, ami ki volt táblázva, mindenki tudott róla (a behatolók is), azért mert korábban már számtalanszor megdézsmálták a veteményesben termesztett dolgokat.


Másik rész az oldalról:

"A lopás indítékát erősítette meg egy tanú, aki annak idején az egyik áram által megrázott férfit az utácra kivitte. Ez a férfi is lopásról, beszélt, de amikor szembesítették korábbi vallomásával - amikor valamilyen bosszú szándékáról is szólt - azt kérdezte: Ezt én mondtam? A rendőrségi vallomás szerint ezt valóban ő nyilatkozta - nyomatékosította a bíróság. Ennek az ellentmondásnak azért lehet még szerepe a tárgyalás során, mert azok, akik annak idején a tetthelyen jártak valamennyien arról beszéltek, hogy semmilyen szatyor, zsák vagy más nem volt a kertben lévőknél, amiben lopott holmit hozhattak volna el. Az ingatlanra behatolás indítékának pedig ugyancsak befolyásoló szerepe lehet majd az ítélethozatalkor."


Ezen én egy kicsit azért kibuktam. Nem volt szatyor?! Szatyor kell ahhoz, hogy 3-an bemenjenek és megtömjék a zsebeiket és markukat zöldségekkel, és azt habzsolva aztán távozzanak? :S

Na vajon miért hatoltak be éjszaka nem csak a telekre, hanem a VETEMÉNYESKERTBE! Talán onnan akarták felköszönteni Barna bácsit? Pfft....

2010. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
70%
Előző vagyok, nagy felindulásom közepette a legfontosabb kimaradt, a tárgyalás még folyik.
2010. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem hülyeséget csinált. Megérdemelné a büntetést.
2010. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

22:49


Igen, csak ezt hiába mondod azoknak, akik nem értik a jog működését és helyette indulatból "ítélkeznek". Mondjuk mindegy, mit hőbörög a sok "laikus", a bírók szerencsére nem közülük kerülnek ki.

2010. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!