Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettős állampolgár, hogyan...

Pócsik Zoltán Vazul kérdése:

Kettős állampolgár, hogyan igényelhet adó, Tb, lakcímkártyát? Egyáltalán hová mehet? Idegenrendészetre? Hol kell elindítani a folyamatot? Sajnos tudomásom szerint egyik jogszabály üti a másikat. Köszönöm előre is hasznos válaszaitokat.

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs kettős állampolgárság.

De lehet több állampolgárságod.

Ha magyar állampolgár (is) vagy, akkor ugyanúgy intézheted, mint bárki más. Természetesen lakcímkártyához be kell jelenti a lakcímet, amit igazolni kell. TB kártyához gondolom, kell munkaviszony meg adókártyához is. De ha dolgozol, akkor az ottani munkaügyesnél ezeknek ki kellett volna derülnie. De nem tudom, hogy van pontosan. Én adó és TB kártya ügyében a NAV-tól kérnék tájékoztatást, mivel ott kell intézni.

2014. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha magyar az egyik állampolgársága, akkor szerintem az önkormányzatnál intézheti.
2014. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nincs kettős állampolgárság?
2014. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Mert nem lehet egyszerre valaki többfajta állampolgár.

Pl. van egy ismerősöm, aki francia és magyar állampolgár, de nem francia-magyar egyszerre, neki van magyar és francia útlevele is. De itthon magyar, nem pedig magyar-francia. A magyar jogrendszer nem ismeri a kettős állampolgárság fogalmát. De még régebben, amikor sok helyre kellett magyaroknak vízum, akkor sokszor francia útlevéllel utazott, mert úgy nem kellett.

2014. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aham. Értem.
2014. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szia!


Lakcím igazolványal (vagyis egy magyarországi lakcímre bejelentkezés)- Járási Hivatal okmányiroda


Tb kártya-Egészségbiztosítási pénztár (fizetett tb hozzájárulás kell vagy ennek szerződéssel történő vállalása és fizetése)


adókártya - NAV már ha van adóköteles jövedelem, mert amúgy minek.

2014. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszaitokat.Egy vajdasági fiatalnak szeretnék segíteni.
2014. okt. 12. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!