Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erheti e barmilyen atrocitas,...

Erheti e barmilyen atrocitas, megrovas hivatalos szervtol ex-felesegemet, amiert ugy vett at egy nekem szant hivatalos levelet, hogy ugy irta ala a tertivevenyt, hogy feleseg?

Figyelt kérdés

(Nem gond, hogy atvette, en az o cimere voltam meg bejelentkezve, de mar nem abban a varosban laktam, nehezsegbe utkozott volna a level atvetele, es megkertem, hogy vegye fel ha tudja)

Remelem csak tulparazom a dolgot, de mivel a vegrehajto erdeklodik e felol, hogy miert ugy vette at a levelet, ezert valamit ki kellene talaljak...


2014. okt. 10. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Szent atya ég. Én ilyenről még nem hallottam, hogy valakinek ennyi esze lenne. Ez olyan, mintha valaki úgy írna alá egy hivatalos levelet, hogy gyerek, vagy apa. Nagyon tudom sajnálni, hogy ilyen kevés esze van.
2014. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ertem en hogy nem okes, hogy igy irta ala, de csak igy tudott a level eljutni hozzam.

A kerdesem meg mindig arra iranyulna, hogy ezert lehet e neki barmi baja torveny szerint vagy sem. :)

Megoldasokat illetve tenykozlest varok, nem kioktatast. :) Koszonom.

2014. okt. 10. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

# 1/1 Időpont ma 12:41


Gondolom arra céloz, hogy mint "átvevési jogcím" (asszem így hívják a postán) azt írta, hogy feleség.

Nekem is, ha anyám vagy testvérem levelét átveszem, az aláírásom mellé oda kell írnom, hogy "FIA" vagy, hogy "TESTVÉR". Szerintem erre gondolt a kérdező :-)

2014. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jajj, de a lényeg lemaradt:


Kérdező, ez valószínűleg csak akkor okozna gondot, ha te nem akartad, hogy átvegye a levelet. Ezesetben feljelentheted, mert hivatalosan nem vehette volna át. De ha részedről nincs feljelentés, szerintem semmi bajod nem lesz belőle.

2014. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pontosan.

Az atvevesi jogcim nem volt jogos.

A ptk-t atbongesztem, de nem talaltam erre vonatkozo paragrafust, csak hogy ki veheti at.

A btk-ban keressem?

2014. okt. 10. 12:58
 6/8 A kérdező kommentje:

En kertem meg hogy vegye at a levelet, es nem kivanok feljelentest tenni ez ugyben, hogy atvette.

De NEKI, lehet e baja abbol, hogy igy vette at a levelet?


Rovid sztori diohejban:

Tartozom, vegrehajtasi eljaras indult.

Errol szolo ertesitest vette at ugy mint feleseg.

A vegrehajto most pampog, hogy miert igy vette at, ha en mar elvaltam tole.

Gondolom szamitottak arra, hogy a hitel felvetelenek idopontjaban, meg hazasok voltunk, igy behajthato lenne rajta is a tartozasom.

DE mivel mar nem voltunk hazasok, igy nem.

2014. okt. 10. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

A Posta honlapján is talán fent van. Az átvétel jogcíme nagyon eltérő leveleknél (nem mindegy, hogy címre szól, saját kézbe, ajánlott, sürgősségi, nemzetközi, stb.stb.). És sokszor a postástól is függ.


Nem tudom mennyire "frissen" ex, de ha nem annyira mondd a végrehajtónak, hogy megszokásból. De amúgy szerintem ha ő nem jelenti ezt be (bár miért tenné? A levél eljutott hozzád, ha jól értem gyakorlatilag azonnal...), nem lesz ebből baja senkinek.

2014. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amire reagáltál ott pedig azt akartam írni, hogy nem lesz (legalábbis nem látok rá rációt) se neked bajod, se neki baja ebből, csak a fele elveszett az agyam és a kezem közt :-D
2014. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!