Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön dolgozom, nem tudok...

Külföldön dolgozom, nem tudok megjelenni a tárgyaláson Magyarországon. Milyen levelet írjak hogy nélkülem hozzák meg a döntést?

Figyelt kérdés
Első számú gyanúsított vagyok, az első tárgyaláson nem jelentem meg mert nem is tudtam róla, mivel külföldön dolgozom. A másodikon megjelentem, most még nem zárták le az ügyet, de a bíró azt mondta hogy ha nem tudok megjelenni rajta, írjak egy levelet a bíróságnak. CSak azt nem tudom hogy minek kell benne szerepelni és hogyan fogalmazzam meg.

2014. okt. 23. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Úgy fogalmazd meg mint egy szokásos hivatalos levelet, leírod, hogy nem tudsz megjelenni ezért meg ezért, plusz kéred, hogy a távollétedben folytassák le az eljárást és hozzanak ítéletet.

Ezen kívül ajánlatos a "tisztelt Bíróság" kifejezés használata.

2014. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Semmilyet. Majd kiadnak egy nemzetközi körözést és akkor meg tudsz majd jelenni.
2014. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!