Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetünk ebben az esetben?...

Mit tehetünk ebben az esetben? F17 L17 (többi lent)

Figyelt kérdés

Én június legvégén töltöttem, a barátnőm szeptember elején töltötte a 17-et.

kb. 1,5 hete egy gyorsteszt, tegnap délelőtt meg a nőgyógyászati vizsgálat megerősítette a tényt, hogy a barátnőm terhes. A vizsgálat 6 hetes terhességet állapított meg.


A szülők támogatásukról biztosítottak minket. Mi ugyan NAGYON SZERETNÉNK gyereket, de tudjuk, hogy most még nagyon fiatalok vagyunk. A tegnapi vizsgálatot követő beszélgetés során felmerült ugyan az abortusz, de ezt sem a barátnőm, sem az édesanyám, sem az ő édesanyja, sem én nem szeretnénk. A két édesapa képlékeny és gyorsan változó véleménnyel van erről.


Jogilag milyen lehetőségünk van arra, hogy megtartsuk (vagy elvetessük) a gyereket? A kicsi várható születésekor még mind a ketten 18 év alattiak leszünk - Mit tehetünk, hogy a nevemet viselhesse a kicsi? Ez csak házassággal érhető el vagy van más lehetőség?


A megtisztelő segítségüket/segítségetek előre is köszönöm!



2014. okt. 28. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Senkit sem lehet kötelezni abortuszra.
2014. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha 14 évesek lennétek is megtarthatnátok a gyereket.
2014. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hogy a neveden legye a gyerek a következőt kell tenned:

1. Vagy összeházasodtok a születés előtt.

2. Vagy apasági nyilatkozatot teszel még a szülés előtt.

Mente: Mindketten bementek az anya lakhelye szerinti önkormányzat jegyzőjéhez. Ott készítenek egy „teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozatot” azt aláírjátok és kész. 4 példányban készül. Egy példányt vinni kell a korházba mikor szül az anya, hogy tudják milyen néven anyakönyvezék majd a gyereket. Önkormányzathoz vinnetek kell a személyiteket, lakcímkártyát és az anya terhesgondozási könyvét is.

Ha nincs apasági nyilatkozat akkor az anya vezetéknevét kapja a gyerek.

2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A házassághoz a gyámügyi hivatalnak mind a kettőtöket nagykorositania kell. Utána hàzasodtatok. A gyerek automatikusan az apa nevet kapja igy. Máskülönben az anya nevét kapja vagy oedig ahogy írod, kell egy hivatalos apátsági nyilatkozat meg a gyerek születése elott.
2014. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jogilag mindkét lehetőég (megtartás és elvetetés) fennáll. Formai ügyintézés kell hozzá, a pontos információkat részben itt leírták, részben az önkormányzat jegyzője, vagy egy közjegyző ismerteti. A további morális dolgokra nem térnék ki.

A nagyobbik gond a cselekvés. Ha elveteti, a leánynak szembesülnie kell az ebből származó komplikációk lehetőségével. Adott esetben azzal, hogy többé nem szülhet. Ezt egy jó orvossal érdemes tisztázni. Mindenképp, hogy képben legyetek a helyes döntéshez.

Ha megtartjátok, szembesülni fogtok a gyereknevelés minden nyűgével. Az anyagiakkal, a gyereksírással, az etetéstől a tisztába tevésig ezer más problémával. Ami persze anyagi nehézségekkel is jár. Eközben az anyának gyakorlatilag nem lesz módja tanulni, szakmát szerezni. Az apának is erősen hátrányos helyzetben. Nem nagyon működik az "egyikünk szüleinél elleszünk" elv. Mármint hosszú távon, sok évre. Ezt a morális érzésektől függetlenül kell végiggondolni, feltehetően szakember segítségével. Szintén azért, hogy pontosan képben legyetek. A megfelelő döntéshez, amire az érzelmi szálak mindenképpen hatnak, pedig el kell vonatkoztatni tőlük bizonyos mértékig.

A (leendő) szülők - ti - most már nemcsak önmagatokért feleltek. Van egy utód, akinek a leendő teljes életminőségét az első pár év viszonyai határozzák meg. Hogy hogyan nevelitek, mit adtok meg neki a majdani tanuláshoz, stb. Tehát most úgy 70-80 évre kell terveznetek a jövevényt illetően.

2014. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező! Tisztelt válaszadók!


#1-#2

Teljesen igazatok van.


#3 (a)

"összeházasodtok a születés előtt."

Ez esetben nagykorúvá válnak és a szülők minden további felelősség alól mentesülnek. Támogatni sem kötelesek utána.


"apasági nyilatkozatot teszel még a szülés előtt."

Ez a biztosabb pont. Olcsóbb és gyorsabb.


"Mindketten bementek az anya lakhelye szerinti önkormányzat jegyzőjéhez."

Ezt így egy törvény sem mondja ki, hogy csak az anya lakhelye szerinti önkorományzat jegyzőjénél lehet megtenni. Meg teheti a fiú a saját lakhelyén a jegyzőnél a nyilatkozatot.


"Önkormányzathoz vinnetek kell a személyiteket, lakcímkártyát és az anya terhesgondozási könyvét is."

Teljesen igaz. De ezen felül a nyilatkozatot az apa törvényes képviselője is alá kell, hogy írja, mert az apa még nincs 18 éves azaz korlátozottan cselekvőképes.


#4

Teljes értékben igazad van.


#5

A leírtakkal teljes mértékben egyetértek.


Sajnos egy abortusznak lehet olyan következménye, hogy egy életre meddővé teszi a nőt.


Amennyiben megtargyátok a gyermeknek a nevelése meg "csak" rajtatok múlik!



Egy szakember véleményének kikérését én is jó ötletnek tartanám. Ő azért nagyon sok dolgot eltudna még mondani a "lehetőségeitekről" és a rátok váró dolgokról. Bár az utóbbihoz elegendőek a szüleitek, hiszen a gyermeknevelésről ők is tudnak tapasztalattal szolgálni.

2014. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel mindkét szülője kiskorú lesz, így gyámja lesz a gyereknek, általános esetben a nagyszülők.

Ha nem akarjátok neveli, akkor lehetőségetek van nagyszülőknél elhelyezni.

2014. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező!


Egyetértve az előttem szólókkal, két felvetésem lenne.


I.

Te úgy fogalmazol, hogy "június legvégén töltöttem....a 17-et." Ez a hónap ultolsó 3-5 napját jelenti, azaz június 25-30 közötti nap. A barátnőd most 6 hetes terhes. Ez azt jelenti, hogy június 18-23 között fog szülni. Azaz még épphogy nem töltöd be a 18. életévedet így ideiglenes gyámot jellölnek ki a gyerek mellé. Mire azonban a teljes bejegyzéss lezajlik már 18 év feletti leszel.

Mielőtt még valaki lehurrogna. Ez a felvetés a pontos dátumok tudása nélkül csak felvetés. Az viszont tény, hogy anyaközveztetésnél ilyen esetben kell gyámot kijelölni, mire a gyám kijelölését a bíróság véglegesíti az kb. 4-6 nap. Ez alatt szinte biztosan betölti a Kérdező a 18-at, ami a gyámsági jog megszerzésének feltétele és így újabb eljárás indítható az ügyben.

Mindehhez minden képpen meg kell történyen a "teljes körű apasági nyilatkozat" megtétele.


II.

Elintézitek a gyámhivatalon keresztül a házasságkötésetek engedélyezését, melyet amennyiben megkaptok a kézhezvételtől számított 15. napon jogerőre emelkedik. A jogerőre emelkedésétől számított 180 napig érvényes.

Ezzel megnyílik az út, hogy azon a 180 napon belül megházasodjatok és a házasságkötésetekkel egyidejüleg nagykorúvá válnátok.

A nagykorúvá válás esetén az I. felvetésem semmis lenne.

2014. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bárhogy döntsetek a kicsivel kapcsolatban sok sikert kívánok!
2014. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben voltam. De szerencsére megoldódott.
2014. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!